152 den notaris werden een kaart en leggerextracten gezonden, waar uit deze de ruilverkavelingsovereenkomst en de akte van ruilver kaveling kon opmaken. Het eenig nog noodige was de vele consor ten te laten verdwijnen. Dus kon de overeenkomst luiden, dat de 5 eigenaren (met name genoemd en de beide gemeenten behoor lijk vertegenwoordigd, nadat de noodige besluiten waren genomen en goedgekeurd) hun 8 perceelen kadastraal bekend als: tezamenvoegden (zonder dat dus de consortgedeelten of de groot ten er van werden genoemd) en dat ze overeenkwamen deze ruil verkavelingsmassa van ruim 4 hectare te verdeelen als in de, op de overeenkomst volgende, akte van ruilverkaveling zou worden be schreven. Waarna volgde, dat de comparanten wilden vaststellen de na volgende akte van ruilverkaveling, waarbij werden toegewezen aan A. de perceelen aan B. de perceelen enz., alles in vollen eigendom, terwijl de comparanten verder verklaarden ter zake van deze ruilverkavelingsovereenkomst niets meer van elkaar te vorderen te hebben en elkaar deswege algeheele kwijting te verleenen. Een en ander is opgenomen in één notarieele akte, die dus eerst het relaas omtrent de ruilverkavelingsovereenkomst bevat met den inbreng en daarna de akte van ruilverkaveling met de toedeeling. Bij het concipieeren van de overeenkomst moest natuurlijk worden gedacht aan de bijzondere eischen, welke de Ruilverkavelingswet 1938 stelt: meer dan 3 eigenaren, bij het Kadaster bekend, schrift, clausule omtrent het teekenen van de akte van ruilverkaveling, aan duiding van de wijze van verdeeling der massa (zie art. 3 der wet, te vinden in circulaire 2762 en verder bij Schepel: De Ruilverkave lingswet) In de wet is niet te vinden, dat de overeenkomst en de akte van ruilverkaveling in één stuk mogen worden opgenomen. Met Sche pel ben ik van meening, dat daartegen geen enkel bezwaar kan worden ingebracht. Na de overschrijving van het stuk in de openbare registers zijn de toebedeelde perceelen dus bevrijd van de consorten en heeft ieder der contractanten zoowel juridisch als in den legger de per ceelen, zooals ze op het terrein zijn afgepaald. Aangezien hier nu ook werkt het artikel 4 der Wet, meen ik, dat niet alleen het resultaat op eenvoudiger wijze dan met gewone ak-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 150