154 keuring heeft zorg te dragen, dat die grenzen worden gekadastreerd, welke als nieuwe eigendomsgrenzen in overgeschreven stukken worden vermeld. Let wel: eigendomsgrenzen. Blijkens art. 161 I.K. en art. 47 Wet G.B. wordt aan den grondeigenaar recht van re clame toegekend indien hij niet van het op zijn naam geboekte stuk grond het genot, dus het bezit, heeft. Terwijl de landmeter dus eigendomsgrenzen opmeet, gaat de Wet op de G.B. van de ge dachte uit, dat het Kadaster de bezitsgrenzen aangeeft. Dit klopt niet. Deze controverse is slechts weg te nemen door de I.K. te her- doopen in de I.L. (instructie landmeetkundige dienst) waarin dan opgenomen moet worden een goed geregeld recht van reclame, met als eerste instantie de landmeter. Zoolang de verouderde voorstel ling van het Kadaster als instituut ten behoeve van de heffing van grondbelasting blijft bestaan (en daarbij art. 47 e.a. G.B.), kan men naast de I.L., als anachronisme, een I.K., bestaande uit enkele artikelen, handhaven, waarin wordt aangegeven hoe voor een juiste heffing van de grondbelasting moet worden gemeten. Zwolle, Juni 1939. G. K o re n, boekhouder ten kantore van de Hypotheken, het Kadaster enz., Rotterdam De uittreksels uit het kadastrale plan. Een der werkzaamheden, die op de kantoren van de Hypothe ken en het Kadaster met groote nauwkeurigheid verricht worden, is het vervaardigen van gedeeltelijke kopieën van de kadastrale kaarten op aanvrage van het publiek. Deze kopieën worden vervaardigd door een der adjunct-com miezen of rijksklerken, die de kunst van het kopieeren van kaarten goed verstaat. Door den boekhouder worden de kopieën nagezien en voor „extract conform' onderteekend. Met de handteekening van den bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster zijn deze kopieën officieele uittreksels uit de kadastrale kaarten, die voor verschillende doeleinden gebruikt worden. Notarissen gebruiken deze kopieën bij het opmaken van de akten Supplément au compte-rendu du congres 1939 de la Fédération Topométrique Néerlandaise.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 152