177 vast goed in eigendom verkregen bij akte, den achtsten Maart negentien honderd dertig voor mij notaris verleden en overgeschreven ten hypo- theekkantore te s-Gravenhage den tweeden April daaraanvolgende in deel 3018, nummer 60. De comparant de Lange verklaarde te verkoopen en in eigendom over te dragen aan den comparant Derksen, die verklaarde te koopen en in eigendom aan te nemen ten eerste een op het terrein afgepaald bouwterrein, gelegen aan den Achterweg, ter grootte van ongeveer tien aren, uitmakende gedeelten van de perceelen, kadastraal bekend gemeente 's-Gravenhage, sectie AM, nummers 3184 voor het geheel groot acht aren, en 3185, voor het geheel groot elf aren. benevens eventueel van het perceel kadastraal bekend gemeente 's-Gra venhage, sectie AM, nummer 3186, voor het geheel groot dertig aren, voor de som van zevenduizend gulden, hebbende de comparant de Lange de ten deze genoemde perceelen in eigendom verkregen bij akte, den zesden Juni negentien honderd veertien voor den eerder genoemden notaris Koert Kuipers verleden en overgeschreven ten hypotheekkantore te 's-Graven hage den eersten Juli daaraanvolgende in deel 1882, nummer 37. Ten aanzien van dezen verkoop en koop verklaarde de comparant de Lange nog, dat volgens den kadastralen legger in het ten deze niet ver kochte gedeelte van voornoemd perceel nummer 3186 de gemeente 's-Gra venhage voor een oppervlakte van vijftig centiaren, als afkomstig van een bij het kadaster ongenummerden weg, gerechtigd zoude zijn, dat hij en zijn rechtsvoorgangers echter het geheele perceel, nummer 3186 voor noemd, gedurende meer dan dertig jaren doorloopend, te goeder trouw, ongestoord en openbaar als eigenaar hebben bezeten, zoodat hij door ver jaring eigenaar van deze oppervlakte van vijftig centiaren is geworden, weshalve hij den Heer Hypotheekbewaarder te 's-Gravenhage verzoekt de tenaamstelling in den kadastralen legger dienovereenkomstig te willen wijzigen. ten tweede een huis en erf aan de Glasstraat, kadastraal bekend gemeente 's-Graven hage, sectie AP, N°. 1358, groot twee aren, den comparant aangekomen bij akte den tienden December negentienhonderd twee en dertig voor mij notaris verleden en overgeschreven ten hypotheekkantore te 's-Graven- hage den drie en twintigsten December daaraanvolgende in deel 3620, nummer 51. Comparanten verklaarden voorts, dat bij dezen verkoop en koop, welke is aangegaan voor de som van zevenduizend gulden, de com parant de Lange uitdrukkelijk zich het recht van wederinkoop gedurende den wettelijken termijn voorbehoudt, terwijl hij bij de uitoefening van dat recht het ten deze omschreven vast goed zal schenken aan zijn zoon Wil lem de Lange, handelsagent wonende te 's-Gravenhage, Kwintstraat num mer 6. ten derde een huis en erf aan de Glasstraat, kadastraal bekend gemeente 's-Graven-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 173