178 Tweede examen voor teekenaar van het Kadaster (1939). lb^y,4/J v u.yuyuy De uitkomst vaststellen met vijf cijfers achter de komma. Vraagstuk 2. Stel de grootten van de perceelen Nos. 3481 tot en met 3484 in Berekeningen. (Tijd 4 uur) Vraagstuk 1. Bereken met behulp van vijf-decimalen-logarithmen: i? 0,12306 0,999975s hage, sectie AP, nummer 2014, groot een are vijftig centiaren, den com parant De Lange aangekomen bij akte, den zesden November negentien honderd acht en twintig voor mij notaris verleden en overgeschreven ten hypotheekkantore te 's-Gravenhage, den eersten December daaraanvol gende, in deel 1960, nummer 13. Comparanten verklaarden, dat deze ver koop en koop is aangegaan voor de som van vijfduizend gulden. Voorts verklaarde comparant Derksen, dat hij het vast goed, ten deze bedoeld, koopt en in eigendom aanneemt in zijn hoedanigheid van curator over de ongeboren vrucht, verwekt in het huwelijk van den Heer Hendrik de Koning, overleden te 's-Gravenhage den twintigsten Mei negentien honderd acht en dertig, en Mevrouw Johanna Pietersen, wonende te 's-Gravenhage, Kroonstraat, nummer 17, in welke hoedanigheid van cu rator de comparant Derksen bij beschikking van den Heer Kantonrechter te 's-Gravenhage van den tweeden Juni negentien honderd acht en dertig is benoemd. Comparant verklaarde wijders het vast goed, ten deze be doeld mede te koopen en in eigendom aan te nemen in zijn hoedanigheid van lasthebber van Mevrouw Johanna Pietersen, voornoemd, zijnde hij blijkens onderhandsche, aan deze minute gehechte akte van volmacht, ge registreerd te 's-Gravenhage, den derden Juni negentienhonderd acht en dertig, gemachtigd het onderhavige vast goed voor Mevrouw Johanna Pietersen, voornoemd, te koopen en in eigendom aan te nemen, doch zulks alleen voor het geval, dat het kind waarvan zij thans zwanger is, niet levend ter wereld mocht komen. Alle hiervoor genoemde koopsommen zijn betaald. Beide comparanten verlee- nen elkaar bij deze te dien aanzien volledige kwijting. Alle vrijwaring wordt uitgesloten, behalve die voor den eigendom. Waarvan akte verleden ten tijde en ter plaatse als in den aanhef dezer is ver meld, in tegenwoordigheid van de Heeren Jozef Breugel en Gerben Aikma, bei den kantoorbediende en wonende te 's-Gravenhage en evenals de beide compa ranten aan mij notaris bekend. (Volgen de handteekeningen en het relaas der registratie.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 174