180 8. de grootten, afgerond op ca, van de perceelen Nos, 1124 tot en met 1128. Literatuuroverzicht. 1. Boekbeoordeelingen. cool Lancelot Hogben. De consequenties van 1 1; wiskunde, óók voor U! Vertaald door W. S. H. El te, met een voorwoord van Dr. M. Eu we. XII690 blz., 14X22 cm, 200 fig. H. J. W. Becht, Amsterdam, z.j. (1939). Geb. 6.90. Dit boek is een vertaling van „Mathematics for the Million", dat een 9en druk beleefde. Bewezen is hiermede, dat het werk in den smaak is gevallen en men mag derhalve aannemen, dat ook in ons land velen het zullen waardee- ren. Ik heb hieruit den moed geput het boek te bespreken, want ik ben mij er van bewust, dat hier een speciale moeilijkheid aan verbonden is, omdat het er op aan komt zich te realiseeren, welken indruk het maakt op iemand, die de wis kunde in het leven minder noodig heeft en er daardoor minder mee vertrouwd is dan ikzelf. Ik wil bekennen, dat ik eerst eenigszins argwanend mij aan de lezing van het boek zette. Het doet dan ook vreemd aan op een huiselijke, weinig strenge ma nier over de wiskunde te zien geschreven. Het was den schrijver er om begon nen een bijdrage te leveren tot de populariseering van de wiskunde. Men kan zich hiervan met afgrijzen afwenden en zich hullen in een atmosfeer van deftige ge leerdheid; men kan zich echter ook op het standpunt stellen, dat alles in deze wereld een zekere mate van populariteit behoeft om te kunnen gedijen. De lezing van het boek heeft mij overtuigd, het laatste te moeten prefereeren en ik heb mij dus afgevraagd in de eerste plaats, of de schrijver er inderdaad in geslaagd is de wiskunde in een in het oog van velen minder afschrikwekkende positie te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 176