181 brengen. Ik moet constateeren, dat hem dat inderdaad op verschillende plaatsen is gelukt. Zeer zeker heeft hij zijn best gedaan door aardig gekozen voorbeelden de droge stof leesbaar te maken. Een enkelen keer heb ik echter meenen te moe ten constateeren, dat de gekozen voorbeelden in een te verwijderd verband tot het behandelde staan, zoodat er in die gevallen van een vergrooting van de moeilijkheden sprake is en wel, omdat het dan eenige bezwaren met zich mede brengt de bedoeling, die de schrijver had met het geven van het voorbeeld, te begrijpen. Over het algemeen genomen zal het ook voor de lezers van dit tijdschrift een aangename verpoozing zijn van het boek kennis te nemen; speciaal voor hen zijn interessant het hoofdstuk over de statistiek, het aanhangsel daarbij en de daarop volgende epiloog op de natuurwetenschappen. Vermeld moet nog worden, dat de schrijver door groote aandacht te besteden aan den groei van de wiskunde van de eerste primitieve vormen af, duidelijk heeft doen zien, waar de moeilijkheden gelegen zijn. Ik meen dit boek ook onze lezers warm te mogen aanbevelen. J. M. T. Jaarboekje voor de landmeters van het Kadaster in Neder- landsch-Indië. 108 blz., 16 X 24 cm. Batavia 1939. Het Bestuur van de Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Ned.- Indië verdient voor de samenstelling van dit keurig uitgevoerde jaarboekje allen lof. Het bevat achtereenvolgens: Statuten van de Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Nederlandsch- Indië. Bestuur, eereleden, donateurs van de Vereeniging. Redactie van het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië. Bestuur van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Bestuur Stichting „Steunfonds Landmeters Kadaster". Vertegenwoordiger der Vereeniging in Nederland. Lijst van tijdschriften, waarop de Vereeniging ruilabonnementen heeft. Lijst van abonné's op het Tijdschrift. Definities van Kadaster, Landmeten en Landmeters uit diverse publicaties. De bij het Kadaster gebruikelijke afkortingen. Ranglijst (tevens ledenlijst) van hooger vakkundigen bij het Kadaster. Ranglijst van middelbaar vakkundigen bij het Kadaster. Ressorten en Bezetting der Kadasterkantoren. Bezoldigingsschalen. Geslaagden voor de examens voor adjunct-landmeter der 3e kl. bij het Kadaster en landmeter bij het Kadaster sinds 1885. Landmeters, die te Wageningen het diploma Koloniale Geodesie behaalden. Gouvernements- en Beëedigde Landmeters. Meetbureaux. Instrumenten en boekwerken in gebruik bij het Kadaster. Bijdrage met bijbehoorenden Staat tot het „Verslag van Bestuur en Staat van Ned.-Indië 1938", Kadaster.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 177