183 werd de heer A. C. Hof, die periodiek aftrad als voorzitter, bij enkele candi- daatstelling als zoodanig herkozen. Ook de redactie van het Tijdschrift, gevormd door de heeren F. Harkink, Mr. H. Jonas en Prof. J. M. Tienstra, bleef ongewijzigd. De agenda der laatste algemeene vergadering bevatte twee belangrijke lezin gen, nl. één over „Vernieuwing van hypothecaire inschrijvingen" en één over „Vernieuwing van het Kadaster in Nederland". Beide lezingen benevens de er over gevoerde debatten zijn opgenomen in het Decembernummer van het Tijd schrift. Een exemplaar van dit Tijdschrift is bij adres van 10 December 1938 aangeboden aan den Minister van Financiën. Tevens zijn exemplaren van de zelfde aflevering toegezonden aan de hoofdambtenaren van het Departement en aan eenige andere, buiten onze vereeniging staande belangstellenden. Blijkens een in Februari ten Departemente ontvangen mededeeling verkeert het vraagstuk der vernieuwing van hypothecaire inschrijvingen nog steeds in het stadium van overleg tusschen de Ministeries van Justitie en Financiën. Met groote instemming heeft de vereeniging ongetwijfeld kennisgenomen van de mededeeling van den Minister van Financiën, vervat in de dienstcirculaire van 2 November 1938, dat door het Departement zal worden overgegaan tot de opmaking van een urgentieprogramma hermetingen. Aangenomen mag wel wor den, dat de zoowel door de N.L.F., als door K. en L. in de laatste jaren georga niseerde lezingen over het hermetingsvraagstuk niet geheel zonder invloed zijn ge weest op dit besluit. De hermetingsplannen zijn tijdelijk weer op den achtergrond geraakt door de belangrijke ministerieele circulaire van 7 Januari 1939. In die circulaire werd ge wezen op de noodzakelijke uitbreiding van het ruilverkavelingspersoneel, terwijl tevens melding werd gemaakt van de mogelijkheid, dat in de naaste toekomst ook voor andere cultuurtechnische werken kadasterpersoneel beschikbaar zou moeten worden gesteld. Om aan die eischen te kunnen voldoen, werden in dien zelfden brief twee soorten maatregelen aangekondigd: 1. personeelsuitbreiding; 2. opvoering arbeidsprestaties. Ten behoeve van de personeelsuitbreiding is op 1 April j.l. in Den Haag een tijdelijke centrale teekenaarsopleiding geopend, waar in den tijd van één jaar on geveer 40 leerling-teekenaars voor het vakexamen zullen worden bekwaamd, en na afloop van dat jaar andermaal een aantal leerling-teekenaars op dezelfde wijze zullen worden opgeleid. De opening van den cursus had met eenige plech tigheid plaats, een gebeurtenis, waarbij ook het bestuur van K. en L. vertegen woordigd was. De maatregelen tot opvoering der arbeidsprestatie hebben voor het bestuur een onderwerp van ernstig onderzoek uitgemaakt. In den op 1 Juli j.l. gehouden vereenigingsraad zijn ze uitvoerig besproken. Het ligt in de bedoeling van het bestuur zijn zienswijze in deze zaak samen te vatten in een memorie, welke zal worden aangeboden aan den Minister. In den genoemden vereenigingsraad werd ook het oordeel van de leden ge vraagd over het denkbeeld om een nieuw soort afdeelingen in K. en L. toe te laten, nl. afdeelingen, gevormd door leden, die zijn belast met dezelfde functie of eenzelfde soort werkzaamheden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 179