184 jubileum van het Verbond van Belgische Maatschappijen van Landmeters. Een belangrijke gebeurtenis op internationaal terrein was het in October 1938 te Rome gehouden Internationale Landmeterscongres. De vereeniging was daar vertegenwoordigd door den heer M. H. Heines, die reeds gedurende een reeks van jaren onze relaties met de I.L. F. verzorgt. Zoo belastte de heer Heines zich onlangs ook weder met de beantwoording van een door deze federatie rond gezonden uitvoerige vragenlijst over de organisatie der verschillende nationale kadasters. Het tusschen het Verbond van Belgische Maatschappijen van Landmeters en K. en L. reeds bestaande persoonlijk contact is onlangs nog aanzienlijk versterkt, doordat een twaalftal onzer leden gevolg hebben gegeven aan de uitnoodiging om deel te nemen aan het door genoemd Verbond op 23 en 24 Juni te Ant werpen georganiseerde Jubelcongres, ter viering van zijn vijftigjarig bestaan. Tijdens het feestbanket heeft de voorzitter van K. en L. de jubileerende organi satie namens zijn vereeniging hartelijk gecomplimenteerd en haar tevens een fraaie bloemenhulde aangeboden. In het afgeloopen vereenigingsjaar voltooide de bibliothecaris van K. en L., de heer Harkink, met medewerking van Mr. Jonas, een even omvangrijk als ver dienstelijk werk, nl. de samenstelling van een nieuwen catalogus van onze biblio theek, waardoor de toegankelijkheid van deze steeds uitgebreider wordende boe kenverzameling aanzienlijk is bevorderd. De door cyclostyledruk vermenigvul digde catalogus is aan alle leden kosteloos toegezonden. Zutphen, 15 Juli 1939. De secretaris, J. F. GREVE. Op 24 en 25 Juni 1939 vierde bovengenoemd Verbond zijn vijftigjarig be staan te Antwerpen. Aan de gewaardeerde uitnoodiging daaraan deel te nemen, hebben een zestiental Nederlanders gevolg gegeven, nl. in alfabetische volgorde de heeren: B. de Boer (als voorzitter van de Vereeniging van Civiel-Land- meters), M. A. Glerum, J. F. Greve (als secretaris van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde), F. Harkink, A. C. J. Ho[ (als voorzitter van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde) en Mevrouw, H. H. Hornix, J. H. J. Houben, C. H. B. de Korver (als voorzitter van de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster), A. Kruidhof, A. Scheffer en Mevrouw, Prof. J. M. Tienstra en Mevrouw, H. Vermeulen en Mevrouw. De heeren F. Dermond en H. van Hoecke, resp. secretaris en penningmeester van het Verbond, waren zoo vriendelijk, het Nederlandsche gezelschap van den trein te halen en naar een hotel te geleiden, waar de kamers door de goede zorgen van deze heeren reeds besproken waren. Na een maaltijd, waaraan nog eenige andere Belgische collega's deelnamen, waaronder de heer de Koninckx, voorzitter van het Verbond, begaf men zich naar het vergaderlokaal aan het schilderachtige binnenpleintje genaamd St. Niklaasplaats, waar twee voordrachten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 180