VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 210 F. Schuurman, Landmeter van het kadaster. Deventer Landmeter en Cultuurtechniek. In verband met de functies van ruilverkavelingslandmeter en cultuurtechnisch-ingenieur heeft de heer lr. F. P. Mesu in zijn le zing, gehouden voor de Nederlandsche Landmeetkundige Federa tie op 15 April 1939 te Amsterdam, het probleem opgeworpen, hoe te komen tot een nieuwe opleiding voor bovengenoemde betrek kingen. Daar de ruilverkavelingslandmeter tot nog toe Kadasterambte naar was en het dienstvak van het Kadaster steeds een zeer nauw verband met de verkavelingen zal behouden, meen ik de vrijheid te mogen hebben, over deze materie het een en ander in het midden te brengen. De bewering, door den heer Mesu zonder veel commentaar geuit, dat de opleiding voor ruilverkavelingslandmeter onvoldoende is, zal bij velen wel met bevreemding zijn vernomen, vooral omdat meestal aan de betrokken ambtenaren veel lof wordt toegezwaaid en nog nooit de klacht is vernomen, dat zij door een gebrekkige opleiding niet tegen hun taak waren opgewassen. Deze ruilverkavelaars zijn landmeters van het Kadaster, die na hun studie eenige dienstjaren achter den rug hebben eer ze voor de nieuwe taak bij de verkavelingen worden opgeleid. Pas na deze speciale opleiding kunnen zij benoemd worden tot „deskundige", die de plaatselijke commissie ter zijde staat. De werkzaamheden brengen dan mede, dat zij in de eerste plaats Ruilverkaveling. Bünnecke: Der Einfluss der Entfernung der Grund- stücke vom Wirtschaftshof auf die Wirtschaftsunkosten. Z 9. R. Danger. Chronique du remembrement. J 8. Brunotte: Le remembrement devant la Société des Agriculteurs de France. J 8. Monsarrat: Le remembrement urbain. J 8. Diversen. K u r a n d t Vermessungskundliche Lehrbriefe. V T 2, 3, 4, 6. R. Danger: Analyse des rapports parvenus a la Commission du Cadastre de- puis le Congrès de Londres (1934). J 4. Jumelet: „Tanah onbekend" te Batavia. T 1. R. Danger: Projet de cadastre foncier. J 7. Janssen Kadaster en nauwkeurigheid. T 2.Pichel: Opname van perceelsgrenzen en delimitatie. T 2. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 206