272 heele kadastreering geweest, gemeente voor gemeente, maar na een verzoek wordt de opmeting van een goed, groot of klein, on middellijk op de kaart gebracht. De Grondregistratie heeft veel profijt getrokken van de kaarten van de Ordnance Survey (Topografische Dienst), in gebruik voor Londen op schaal 1 1056 (5 voet op 1 mijl), voor Eastbourne op 1 1250 en voor de overige streken, waar de kadastreering niet verplicht is, op 1 2500. Na ontvangst van een aanvrage voor ka dastreering of verkoop van grond, gaan de landmeters van de Grondregistratie naar het terrein, meten het onroerend goed op en brengen het op een kopie van de Ordnance Survey-kaart, waarbij zij tevens zorgen voor de noodige bijwerking tot den laatsten dag. Deze kaart wordt genoemd ,,de generale kaart van de Grond registratie (the Land Registry General Map). 2. De eenheid van de kadastreering en van de openbare administratie. Het Vasteland. Bijna alle continentale kadasters hebben het perceel als eenheid van kadastreering genomen, omdat ze in het algemeen voor be lastingdoeleinden zijn ingevoerd. Alle perceelen van hetzelfde goed worden verzameld onder één nummer, gewoonlijk „artikel" ge noemd. Om een goed aan te duiden zijn dus de volgende gegevens noo- dig: „Artikel" no. 27 „Westbourne" Perceel no. 2 blad I 7 II 19 IV „27 V Dit is een vrij ingewikkeld systeem van administratie, omdat het moet worden herhaald in verschillende officieele registers, gewoon lijk bij het kadaster tweemaal (in het perceelenregister en in den legger), dan in het Grondregister en nog eens in het register voor de Grondbelastingheffing. De Noordelijke landen (Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden) hebben geslachtenlang het eigendomsperceel als een heid van het grootste belang voor den Staat beschouwd. Dit ziet men duidelijk in Denemarken, dat reeds 2 kadasters had (van 1664 9 II

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 268