274 Grondregister, dat hiermede correspondeert, met andere woorden het kaartblad en het bijbehoorende perceelregister vormen samen een volledig en handig overzicht, waaruit met één oogopslag kan worden gezien welke perceelen behooren tot een bepaald geregis treerd goed. Dit systeem wordt genoemd: „Index and General Map with Parcels Index" en is zeer eenvoudig en practisch in het ge bruik. De Engelsche administratie is gecentraliseerd in Londen en de Grondregistratie omvat het kaartwerk en de administratie in éen dienst, evenals in Nederland en Zwitserland. Ook het juridische deel van het Grondregister is zeer overzichtelijk, omdat het wordt gehouden in kaartvorm met één kaart voor eiken titel. Er zijn echter 2 registers 1 voor eigendom en 1 voor pacht) wegens het dualisme in de rechten op den grond. Terwijl alle administraties op het continent (of waarschijnlijk allemaal) voor het publiek in het algemeen toegankelijk zijn, ont moeten we in Engeland weer den eeuwenouden geest van: „My house is my castle", in zooverre alleen de eigenaar zelf of zijn spe ciaal aangewezen rentmeester bevoegd is het register te raadplegen. De Grondregistratiewet 1925 geeft aan het Gouvernement de bevoegdheid om van Januari 1936 af tot kadastreering te verplich ten, zelfs als de Graafschapsraad er tegen mocht stemmen. Het zal zeer belangwekkend zijn na te gaan in hoeverre de Staat van deze bevoegdheid gebruik zal maken. De werkzaamheden van de landmeters worden in aanzienlijke mate beïnvloed door het officieele stelsel dat in elk land bestaat. Waar de landmeters Staatsambtenaren zijn, wordt de omvang van hun werkzaamheden bepaald door dit systeem, d.w.z. hun werk is alleen of voornamelijk beperkt tot datgene wat noodig is om transacties in onroerend goed te administreeren; in landen waar de ruilverkaveling bij de wet geschiedt, zullen ze geheel door dit werk in beslag worden genomen, in sommige gevallen nog aangevuld met ontginning en drooglegging van gronden, aanleg van wegen en dergelijke. Hun opleiding zal dus ook zeer verschillend zijn; wis kunde en landmeetkunde zullen in de meeste landen de hoofdzaak vormen, terwijl in andere landhuishoudkunde en rechtsstudie in de opleiding zijn opgenomen. B. OPMETINGEN IN HET ALGEMEEN.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 270