278 3. (Punten: 15.) Fig. 3. Bereken lengte en richting van BC en lengte van AD. 4. (Punten: 15.) Fig. 4. Ter vermijding van de knikken in den weg, is besloten een boog aan te leggen, rakende aan de wegkanten, zooals is aangeduid met stippellijnen. Bereken, alleen voor den ZO- kant, den straal van den boog en de afstanden van de knikpunten tot de raakpunten. 5. (Punten: 15.) Fig. 5. Bereken uit de meetgetallen van de opmeting voor een nieuwen weg lengte en richting van AB. 6. (Punten: 15.) Fig. 6. Een oppervlakte van 1% acres moet afgesneden worden van den Noordoosthoek van perceel 18 door lijnen van gelijke lengte en loodrecht op de beide wegen. Bereken de lengten van de grenzen. Woensdag 8 Maart, 9 v.m. tot 1 n.m. Landmeten voor technische werken. 1. (Punten: 45.) De opgave (hier niet overgenomen) bevat de op het terrein verzamelde gegevens van een waterpassing langs een weg. Gevraagd werd: a) de verdere berekeningen in het formulier uit te voeren, b) een lengteprofiel te teekenen, c) den weg te ni- velleeren, door hem van een bepaald punt af over een voorge schreven afstand een gegeven helling te geven eerst naar beneden en dan een eveneens gegeven helling naar boven, eindigende in een ander bepaald punt, d) tusschen 2 gegeven punten een verti calen boog (parabool) te leggen, e) grondverzet te berekenen. 2 en 4. (Punten: 35.) Hydraulicavraagstukken. 3. (Punten: 10.) Aflezingen op: laag station: barometer 30.25, thermometer 80° Fahr., hoog 25.17, 73° Bereken het hoogteverschil. 5. (Punten: 10.) Gegeven: straal spoorwegboog 20 chains; snelheid van den trein 40 miles per uur; spoorwijdte 5'3". Bereken de verhooging van de buitenrail. Donderdag 9 Maart, 9 v.m. tot 1 n.m. Landmeten-Berekenin gen (B). Vragen 1 tot en met 4 en 5 of 6 moeten beproefd worden. 1. (Punten: 25.) Fig. 7. Bereken de afstanden AB en CD en de richting van AB. 2. (Punten: 20.) Fig. 8. De aslijn van een spoorweg (cirkel boog) snijdt de grenzen van de perceelen 3 en 4 in de punten A, B

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 274