281 2. (Punten: 15.) Noem in het kort enkele stedebouwkundige problemen, die door het motorvervoer a) zijn opgelost, b) zijn ge schapen. 3. (Punten: 10.) Welke afschuining van straathoeken (met op gave van redenen) is vereischt in a) steden, b) voorsteden, c) lan delijke gebieden. 4. (Punten: 15.) Verdeel een uitgestrekt terrein, regelmatig af dalende naar het Noorden onder een helling 1 10, in goede woon blokken. 5. (Punten: 10.) Welk gedeelte moet voor park gereserveerd worden in woonbuitenwijken en hoe groot moet de onderlinge af stand van de parkoppervlakken zijn? 6. (Punten: 10.) Maak een lijst op van schadelijke bedrijven en beschrijf, wat U er mee zou doen in een moderne stad. 7. (Punten: 10.) Maak een schets van een U bekend knooppunt van zes straten. Beschrijf het verkeersprobleem en geef de beste oplossing aan. 8. (Punten: 10.) Spoedig zal zich het probleem voordoen van de snijding van twee hoofdverkeerswegen met zwaar snelverkeer. Welke oplossing zou U aan de hand doen? 9. (Punten: 5.) Geef twee voorbeelden van kruisingen met een hoofdverkeersweg met tramwegen en bespreek de verdiensten er van. Zaterdag 11 Maart, 9 v.m. tot 12 v.m. Natuurkunde, geologie, boschbouw. Totaal 100 punten. F. H. Literatuuroverzicht. Dr. Fred. Schuh, Leerboek der nieuwe vlakke driehoeks meting. 64 figuren en 625 vraagstukken, benevens vraagstukken der examens Wiskunde K I en L. O. 19041938; XVI318 blz., 15 X 23 cm. G. B. van Goor Zonen, Den Haag. 1939. Prijs geb. 5.90. Het kenmerkende van dit werk blijkt wel het best uit de volgende woorden van den schrijver, die in de inleiding te lezen zijn: „Het zwaartepunt van het boek is gelegen in hoofdstuk XIV, waar de hoofd- „formules der trigonometrie overeenkomstig de algemeen gehouden teekenaf „spraken worden afgeleid. In het bijzonder zij gewezen op den sinusregel en de „wijze waarop deze gehanteerd moet worden, nl. lettend op de teekens."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 277