f 284 2. Tijdschriften. Mededeelingen van de Ned. Landmeetkundige Federatie. lijk dan alles van belang is, zijn hoofdstukken als die over: „Harmonische lig ging, pool en poollijn", Machtlijnen, Bundels en Netten", „Inversie", van bij zondere beteekenis, juist omdat men over deze dingen in de gewone schoolboeken weinig of niets vindt. Voor hen die zich speciaal voor de axiomatiek interes seeren, zij medegedeeld, dat K. Harlaar in een aanhangsel het axiomastelsel van Van der Waerden behandelt. Dr. E. Dijksterhuis heeft gezorgd voor historische informaties omtrent de belangrijkste personen en hun werk, wier naam in de meetkunde voorkomt. Dat het boek vlot is geschreven en een frisschen indruk maakt, behoeft nau welijks gezegd. De figuren zijn duidelijk en de uitvoering van het geheel is zeer aantrekkelijk. Ik meen dit boek in de belangstelling van onze lezers warm te moeten aan bevelen. J, M. T. Afkortingen zie blz. 59. Wiskunde. G a r b e Ein Beitrag zur Lösung des Problems der Quadratur des Kreises. Rekenhulpmiddelen. Har kink: Die Brunsviga-Koordinatenmaschine. A. 27, 28. Diversen, Harbert: Vermessungstechnische Lehrbriefe. VT 1936/4-12, 1937/1-12, 1938/1-12, 1939/1, 5-7, 9. Nicolau-Barlad: Les sciences topographiques dans l'enseignement supérieur technique. J 7, 9, 10. 10 November 1939. E- H. Naar aanleiding van de besprekingen gehouden op het 3de Congres te Am sterdam op 15 April '39 heeft het Hoofdbestuur de volgende beslissingen ge nomen: de Heeren J. W. Hoving en F. Schuurman zal worden verzocht, het voorstel „Hof" inzake het geven van teekens bij het uitbakenen van lijnen nader uit te werken; de Heeren P. J. Hamelberg en N. D. Haasbroek zal worden verzocht om volgens de besprekingen in de commissie „Fotogrammetrie" van het rapport „Jonas" een proef te nemen met een daarvoor geëigend plan onder het kantoor Amsterdam, en het Hoofdbestuur dienaangaande te rapporteeren; den Heer Mr. J. Best zal worden verzocht het bestuur te adviseeren omtrent een request met memorie van toelichting inzake een kadastraal scheidsgerecht; de Heeren Mr. J. Best, A. Govers en Mr. K. J. Bes zal worden verzocht de commissie Recht en Administratie voor het volgende Congres voor te bereiden en daarbij de besprekingen op het 3de Congres als richtsnoer te nemen; de Heeren Ir. Th. A. F. Funnekotter en Ir. A. ten Have zal worden verzocht het bestuur te adviseeren omtrent een request met memorie van toelichting te richten aan den Minister van Binnenlandsche Zaken ten einde te bevorderen, b.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 280