285 Berichten. dat de voorschriften in het Woningbesluit over het inrichten van de kaarten worden aangepast aan den eisch van grootere rechtszekerheid voor de eigenaren van gronden. Verder werd besloten de verschillende door de diverse commissies voorge dragen Heeren voor de functies van Voorzitter en Rapporteur uit te noodigen. Als steeds mocht het Hoofdbestuur volledige medewerking van de aangezochte personen ondervinden, zoodat we met vertrouwen de resultaten kunnen afwach ten. Helaas zullen de tijdsomstandigheden hier ook wel hun invloed doen gelden en zullen toegezegde rapporten enz. ons wel later dan aanvankelijk bedoeld be reiken. De ingestelde commissies voor het volgende Congres zijn: I. Landmeetkundige techniek: Voorz. H. Vermeulen, Rapp. R. J. Rienks, Van der Brugghenstraat 7, Delft. II. Fotogrammetrie en Kartografie: Voorz. C. A. J. von Frijtag Drabbe, Rapp. R. Iwema, Paul Gabriëlstraat 168, Den Haag. III. Recht en Administratie: Voorz. Mr. Best, Rapp. A. Govers, Hazenkampscheweg 79, Nij megen, Lid Mr. K. J. Bes. IV. Maatschappelijke Organisatie en Werkkring: Voorz. W. F. Stoorvogel, Rapp. H. A. Brouwer, Oude- dijk 177a, Rotterdam-Oost. Rapporten en mededeelingen worden van nu af aan gaarne ingewacht bij de Rapporteurs. De Secretaris der Ned. Land. Fed. O. J. JONAS. Handboekje. Een dezer dagen verschijnt het Handboekje, uitgegeven door de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Het bevat: ranglijsten van personeel van het Kadaster, de Hypotheken en de Grondbelasting in Neder land, met de bezetting per bureau, benevens telefoonnummers en huisadressen: ranglijst van het hoogere personeel van het Ned.-Indische Kadaster met de ressorten der kantoren: personeelslasten van den Meetkundigen Dienst van den Rijkswaterstaat, den Topografischen Dienst, zoowel in Nederland als in Ned.- Indië, en den Triangulatiedienst; samenstelling van de Rijkscommissie voor Geo desie, de Commissie van Toezicht op de Standaarden van den Meter en het Kilogram en de Centrale Cultuurtechnische Commissie; opgave van degenen die betrokken zijn bij het onderwijs in de landmeetkunde; lijst van landmeetkundig personeel van de B. P. M.; namen, adressen en functies van niet reeds vermelde civiel-landmeters en buitengewone leden van de Vereeniging voor K. en L.; lijst van studenten voor civiel-landmeter te Delft; opgave van Vereenigingen met hun Besturen; lijst van afdeelingsbesturen en correspondenten van K. en L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 281