286 Door bijzondere aanduidingen doet het Handboekje ook dienst als ledenlijst van de Vereeniging voor K. en L., de Vereeniging van Civiel-Landmeters, de Ver- eeniging van Landmeters van het Kadaster in Ned.-Indië en de Vereeniging van Teekenaars van het Kadaster en der Domeinen in Nederland. Het omvat ca. 60 blz. (20 X 29 cm) en is samengesteld door de Landmeters van het Kadaster C. Hoogenboom te Dordrecht en F. Harkink te Rotterdam. Na storting of overschrijving van ƒ0.60 op postrekening 103547 van laatstgenoemde, wordt het franco aan eiken belangstellende toegezonden. Kadaster in Nederland. Verplaatst m.i.v. 16-11-'39 de teekenaar Mej. C. C. de Jong van Eindhoven naar Roermond. Kadaster in Ned.-Indië. Benoemd tot tijd. waarn. inspecteur 2e kl. en belast met de functie van hoofd der kadastrale inspectie IV met Palembang als stand plaats de Landmeter P. H. Wellens. Eervol ontslagen met recht op evenredig pensioen wegens lichamelijke ongeschiktheid m.i.v. 8-8-'39 de Landmeter H. AWagelmans. Aangekomen met verlof de Inspecteur van Mil, Laan van Meerdervoort 168a, 's-Gravenhage. Ruilverkaveling. Op de den 24-10- 39 te Rapenburg gehouden stemmings vergadering is besloten tot ruilverkaveling van het blok ,,Ser Pauluspolder ter grootte van ca. 492,4 ha en toebehoorende aan 270 stemgerechtigden. Tegen stemden 28 personen met een oppervlakte van ca. 110,9 ha. Bij de Centrale CuU tuurtechnische Commissie zijn de volgende aanvragen om ruilverkaveling in gekomen: van Ged. Staten van Noord~Holland: gronden, gelegen in de Ge meenten Schermerhorn, Zuid- en Noord-Schermer, Graft en De Rijp, ter grootte van ca. 860 ha; gronden, gelegen in de Gemeente Zuid-Scharwoude, ter grootte van ca. 45 ha; van Ged. Staten van Drenthe: gronden, gelegen in den Wallinger- en Eursinger Esch, kad. bekend Gemeente Havelte, ter grootte van ca. 125 ha, de Exloër Esch, gelegen in de Gemeente Odoorn, sectie B, ter grootte van ca. 312 ha; gronden onder Valthe (Gemeente Odoorn), ter grootte van ca. 99 ha; van Ged. Staten van Friesland: gronden in den Grooten Veenpolder in Weststellingwerf, genaamd de Grachtkavel, ter grootte van ca. 2279 ha; van Ged. Staten van Overijssel: gronden, kad. bekend Gemeente Ambt-Ommen, sectie B, ter grootte van ca. 472 ha; gronden in den Lemseler Esch, onder de Gemeente Weerselo, ter grootte van ca. 292 ha; gronden in den Reutumer Esch, onder de Gemeente Tubbergen, ter grootte van ca. 258 ha; gronden, gelegen in de Ge meente "Weerselo, ter grootte van ca. 2805 ha; van Ged. Staten van Gelderland: een tweetal complexen landerijen, gelegen binnen het polderdistrict Bommeler- waard beneden den Meidijk, Gemeente Brakel, ter grootte van ca. 56 en 96 ha. Triangulatiedienst, Benoemd tot reserve-majoor m.i.v. 1-11-'39 de reserve kapitein W. Hoving: tot reserve-2e-luitenant m.i.v. 1-12-39 de wachtmeesters H. A. Brouwer en G. Bierma. Technische Hoogeschool te Delft. Benoemd tot plaatsvervangend lid van de Commissie, welke de bevoegdheid heeft aan candidaten, die met gunstig ge volg hebben deelgenomen aan de voor die Commissie af te leggen examens, het diploma van civiel-landmeter uit te reiken: H. J. Houben, Ingenieur-verifica teur van het kadaster te 's-Gravenhage. Het aantal ingeschrevenen voor de studie van civiel-landmeter bedroeg op 15-10-'39: 17 (vorig jaar 26). Van dezen werden 6 (vorig jaar 12) voor de eerste maal ingeschreven.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 282