42 van 87 jaar de oud-hypotheekbewaarder T. H. Oldenhuis Gratama, officier in de Orde van Oranje-Nassau. Benoemd m.i.v. l-i-1939 tot ingenieur-verificateur te Groningen C. A. Feteris, landmeter met den persoonlijken titel van ingenieur verificateur te Arnhem. Aan het vergelijkend examen voor landmeter, bedoeld in art. 132b van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst en het examen voor bui tengewoon landmeter, bedoeld in art. 2 van de resolutie van 23-3-1938, No. 1 (Circ. No. 2749) hebben voldaan: G. Smit, landmeter o.a. te Maastricht; W. J. Hemmes, id. te Amsterdam; W. van Mameren, id. te Roermond; S. M. Meelker, id. te Amsterdam; B. H. Rienks, id. te Amersfoort; Y. Feenstra, id. te Win schoten; G. Bierma, id. te Zwolle; F. van den Hoonaard, id. te Roermond; J. Beetsma, id. te Eindhoven; H. Hommes, id. te Leeuwarden; G. W. van Brug gen, id. te Sneek; W. F. van Beek, id. te Roermond; K. E. Renkema, id. te Zwolle; G. Huytker, id. te Arnhem; D. E. Doornbos, id. te Amersfoort; G. F. Witt, landmeetkundig ambtenaar o.a. van den Rijkswaterstaat te Rijswijk; A. Schefjer, id. te Delft. Aan het examen voor buitengewoon landmeter bovenge noemd hebben voldaan: T. W. Harmsen, landmeter o.a. te Zutphen; P. Ilmer. landmeetkundig ambtenaar o.a. van den Rijkswaterstaat te Rijswijk; W. Muller, civiel-landmeter te Hilversum. Eervol ontslagen m.i.v. 1-3-1939 de teekenaar Grooters te Heerenveen. Bericht van den landmeter A. Timmerman te Am- hem: ,,In het Journal des Géomètres-Experts et Topographes Frangais van Augustus 1938 is een artikel van den heer Heines over de hermeting Dieren opgenomen. Naar aanleiding van dit artikel heeft de heer Naisse, géomètre du Cadastre te Gent, die belast is met de hermeting van de Gemeente Waterloo, zich, door bemiddeling van de administratie van dit tijdschrift, in verbinding ge steld met het bureau Arnhem en zich daar persoonlijk op de hoogte gesteld van de hermeting Dieren. Nadat hem alle gewenschte inlichtingen ten kantore gegeven waren over den meetkundigen grondslag, processen-verbaal, detailmeting, werk plans en andere plans en eveneens over de boekhouding, is het terrein bezocht om hier de wijze van polygoonverzekering en afpaling van de eigendomsperceelen in oogenschouw te nemen. Bij het vertrek deelde de heer Naisse mij mede, dat hij dit voorjaar met eenige collega's een officieel bezoek hoopt te brengen om nader kennis te maken met de hermeting Dieren en andere werkmethoden in Neder land." Kadaster in Ned.-Indië. M.i.v. 1-1-1939 is opgeheven het Kadasterkantoor te Batavia en zijn ingesteld het Kadasterkantoor Batavia I, dat als ressort heeft de regentschappen Batavia en Meester-Cornelis, en het Kadasterkantoor Bata via II, dat als ressort heeft de residentie Bantam alsmede de regentschappen Buitenzorg en Krawang, met bepaling, dat de standplaats van de hoofden der kantoren Batavia I en II is Batavia. M.i.v. 1-1-1939 zijn ingesteld de kadastrale inspecties I t/m V, omvattende de kantoren resp. I: Batavia I en II; II: Bandoeng, Cheribon, Pekalongan, Semarang en Magelang; III: Soerabaja, Malang, Bondo- woso, Singaradja, Amboina, Manado, Makassar en Bandjermasin; IV: Pontianak, Palembang, Benkoelen en Telokbetong; V: Medan, Koetaradja, Padang en Tand jongpinang. M.i.v. 1-1-1939 aangewezen als hoofd der inspectie I: de inspecteur 2e kl. D. Eenschooten, voordien hoofd van het Kadasterkantoor te Batavia; II: de tijd. wd. inspecteur C. J. van Haastert, voordien hoofd van de inspectie Ba tavia; III: de inspecteur E. Ellinger, voordien hoofd der inspectie Soerabaja;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 40