43 IV: de inspecteur 2e kl. J. van Mil nevens zijn functie van hoofd van de afd. Kadastreeringen van het Hoofdkantoor, voordien hoofd der inspectie Palem- bang te Batavia tevens hoofd van het Kadastreeringskantoor aldaar; V: de in specteur 2e kl. M. J. Pieters, voordien hoofd van de inspectie Medan. M.i.v. 1-1-1939 is opgeheven het Kadastreeringskantoor te Batavia en ingesteld de afd. Kadastreeringen van het Hoofdkantoor. Eervol ontslagen m.i.v. uit. Dec. 1938 de ambtenaren op wachtgeld W. G. P. Hortsing, C. A. Berg en W. Maller, laatstelijk landmeter 3e kl. Verplaatst van Semarang naar de afd. Kadastreeringen te Batavia de landmeter G. ]anssen. Per 1-1-1939 tijdelijk belast met de waar neming van de betrekking van landmeter 2e kl.: te Batavia (Kadasterkantoor) de praktijklandmeter H. A. Steyn Parvé; te Koetaradja de idem F. K. W. van Cattenburch (blijft belast met het beheer van het kantoor aldaar), te Medan de idem E. G. van Riet Paap, te Magelang de idem W. F. H. Waersegers, te Ba tavia (afd. Kadastreeringen) de idem L. de Vries. Opgedragen aan den land meter H. Th. de Goey zich aan de Technische Hoogeschool te Delft te be kwamen in de luchtfotogrammetrie, zulks voor den duur van twee jaren, behou dens wijziging van dien termijn ter beoordeeling van den Directeur van Justitie. Geslaagd den 8-7-1938 te Leiden voor het candidaatsexamen Indisch Recht de landmeter H. Th. de Goey. Verplaatst van het Kadastreeringskantoor te Batavia naar het Hoofdkantoor aldaar de landmeter Mr. C. G. van Huls. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Eervol ontslagen m.i.v. 1-1-1939 de landmeetkundig ambtenaar 3e kl. o.a. B. J. Beltman en de teekenaar H. D. Fijn. Topografische Dienst in Nederland. Benoemd in vasten dienst m.i.v. 1-1-1939 tot teekenaar le kl. L. Kalff en tot topograaf 3e kl. B. B. Allebes, Th. v. d. Veen, K. Sloot, A. Poot en H. van 't Oever. Wij ontvingen de 2e aanvulling van wijzigingen op den catalogus 1938. Topografische Dienst in Ned.-Indië. Jubileum. Op 26-11-1939 was Prof. ir. J. H. G. Schepers 25 jaar hoofd van de Triangulatiebrigade. Naar aanleiding van dit jubileum wijdt het Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië (1938 afl. 4) aan zijn persoon en aan zijn belangrijk werk een zeer waardeerend artikel. Bij de oprichting van de Technische Hoogeschool te Bandoeng werd de heer Schepers benoemd tot hoogleeraar in de geodesie en hoogere wiskunde. In 1938 werd hij benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De Redactie van het Tijdschrift v. K. en L. sluit zich gaarne aan bij de hartelijke gelukwenschen van de Redactie van het Indische tijdschrift. Geplaatst bij het garnizoensbatal jon der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo teneinde op te treden als hoofd der 3e opnemingsbrigade te Samarinda de van buitenlandsch verlof keerende 1ste luitenant der inf., ter beschikking gesteld van het hoofd van den Top. D., E. O. van Deursen. Overgeplaatst van de opleidingsbrigade te Malang naar de foto- grammetrische brigade te Weltevreden de 1ste luitenant der inf. a la suite en gedetacheerd bij den Top. D., D. H. G. van Bergen van der Grijp. Triangulatiedienst. Bevorderd m.i.v. 1-2-1939 bij het 2e R.V.A. tot reserve kapitein voor speciale diensten de reserve-eerste-luitenants voor speciale diensten H. Mandersloot, R. Lunshof, N. D. Haasbroek, A. Tichelaar en F. Schuurman. Ruilverkaveling. Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie zijn de vol gende aanvragen om ruilverkaveling ingekomen: van Ged. Staten van Gronin-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 41