72 grondboek, en dat als voorwaarde voor het verkrijgen van een bouwvergunning, dan zijn we iets verder dan thans in de bescher ming van de eigendomsgrens. Het burenrecht kan daar ook bij betrokken worden. Voorts willen we zonder aanspraak te maken op volledig heid een aantal bepalingen geven, welke schrijver gewenscht voorkomen om ten aanzien van de eigendomsgrens uitdrukking te geven aan de hiervoor omschreven beginselen, waaraan we tevens zullen toevoegen eenige bijzonder voor datzelfde doel wenschelijk geachte door het grondboek te verleenen diensten. II. Art. Ontstaan van een grenslijn 1. 2. 3. Onderhoud der bezitsafscheidingen 4. Kenmerken van zichtbare (gemeene) grenzen 5. id. id. id. niet gemeene id6. Bewijsrecht in verband met bestaansduur van afschei dingen 7. 8. Dag van de geboorte van een grenslijn 9. 10. 11. Wijze van het aangaan van een grensovereenkomst 12. Overdrachtsgevolgen 12. 13. Herstel van een oorspronkelijke grenslijn 14. De overgeschreven grensovereenkomst 15. Bevoegdheid tot het aangaan van een grensovereenkomst. 16. 17. Onderzetting en grensovereenkomst 18. Bewijsrecht ten aanzien van de grenzen van eigendom men die door den eigenaar door werken op eigen grond zijn afgesloten 19. 20. Meetkundige grens en bezitsgrens 21. Grensoverschrijding bij een niet gemeene afscheiding. Schadevergoeding 22. Schade geleden aan de bestemming van het eigendom 23. Ontruiming en niet ontruiming. Schadevergoeding 24. Bevel tot grensregeling. Dading25. PROEVE VAN EEN WETTELIJKE OMSCHRIJVING. INHOUD.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 70