75 dezer zake ongeldig. Bewijs van een tusschentijdsche grensovereenkomst, bijlevering op grond van art. 1519 en 1520 B.W. of een andere wijze van eigendomsverkrijging van den betwisten grond is toegestaan. 8. Indien langer dan vijf jaren na het ontstaan van een grenslijn van eigendom op grond van de artikelen 1 t.m. 3 op verzoek van een der eigenaren door een beëedigd landmeter het meet kundig bewijs wordt geleverd en aan partijen aangezegd, dat een geplaatste afscheiding niet met de in maten bepaalde grenslijn van zijn eigendom overeenkomt, dan moet de bena deelde eigenaar in zijn vordering om teruggave van zijn eigen dom het bewijs leveren, dat er geen tusschentijdsche grens overeenkomst of bijlevering ten voordeele van gedaagde of wel een andere wijze van eigendomsverkrijging heeft plaats ge vonden. 9. Een grenslijn van eigendom wordt geacht te ontstaan op den dag, waarop het onroerend goed, waarvan de onderhavige lijn de nieuwe grens uitmaakt, wordt geleverd in het bezit van den verkrijger of wel op den dag, waarop een bij overeenkomst ontstane grenslijn wordt uitgebakend. 10. Bezit als gevolg van eigendomsovergang wordt geacht gelijk tijdig met de eigendomsoverdracht aan te vangen. Het vrijgeven van onroerend goed door den vervreemder en het inbezitnemen daarvan door den verkrijger als gevolg van een overeenkomst, wordt geacht plaats te vinden op den voor den eigendomsoverdracht overeengekomen dag en bij het ont breken van een desbetreffende bepaling op den dag van de onderteekening van de overeenkomst en in ieder geval op den dag der aanbieding van gereede betaling of der aanbieding van gereed roerend of vrijgemaakt onroerend ruilgoed, tenzij dat bij overeenkomst uitdrukkelijk anders is bepaald. B.W. 671 11. De verkrijger, die op den overeengekomen of wettelijk daartoe bepaalden dag of op den bij vonnis daartoe bevolen dag der vrijgeving of binnen het jaar daarna het goed in handen van den vervreemder aantreft, heeft het recht hem gerechtelijk tot

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 73