77 16. Het aangaan van een grensovereenkomst door voogden wordt geacht te vallen onder de bevoegdheden, waarop van toepas sing zijn de bepalingen van art. 443 B.W. Ie volzin: De voogd moet de goederen van den minderjarige als een goed huisvader besturen en is verantwoordelijk voor de kosten, schaden en interessen, die uit zijn slecht beheer zouden kunnen voort vloeien. 17. Het aangaan van een grensovereenkomst door een bewind voerder wordt dientengevolge geacht te vallen onder de slot bepaling van art. 520 B.W.: De bewindvoerder zal zich rege len naar de voorschriften omtrent het beheer van goederen aan minderjarigen toebehoorende, voor zooverre die op zijn be wind van toepassing kunnen worden gemaakt, ten ware om trent dit een of ander door de rechtbank anders mocht zijn bepaald. 18. De onherroepelijke volmacht van den eersten hypothecairen schuldeischer, door dezen bedongen op grond van art. 1223 B.W. strekt zich niet uit over den grond, die bij een grens overeenkomst mocht zijn overgegaan tot een ander eigendom, doch zij strekt zich wel uit over den grond, die bij een grens overeenkomst aan het bezwaarde eigendom mocht zijn toe gevoegd. 19. Indien bij geschil over het gemeen of niet gemeen zijn van een afscheiding de meting door een beëedigd landmeter be wijst, dat een door een der betrokken eigenaren gemeen ge achte afscheiding, op regelmatigen afstand langs de oorspron kelijke grenslijn is aangebracht, en als daarbij de ouderdom van de afscheidingswerken of beplantingen geacht kan worden met den ouderdom van de grenslijn nagenoeg overeen te ko men of dezen te boven te gaan, dan wordt in rechte geacht, dat de door den landmeter uitgebakende lijn de eigendoms- grens is en de afscheidingswerken niet gemeen zijn. Deze regel geldt alleen als bij muren en hagen de gevonden afstand niet grooter is dan een halve meter uit den kant van den muur of de haag, bij slooten niet grooter dan een meter, gemeten uit de buitenste oeverlijn, en bij houtbeplantingen als

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 75