81 29. Alle hiervoor genoemde bepalingen geldende tusschen de eige naren van aan elkander grenzende erven werken in ieder han gend geschil bij voortzetting tusschen hun opvolgers in rechten. Niemand kan noch meer noch minder rechten overdragen dan hij zelf op den betwisten grond bezit of hem na beslechting van het geschil zouden worden toegewezen. 30. De onherroepelijke volmacht van den houder eener hypotheek strekt zich uit over de vergrooting van het erf en strekt zich niet uit over de verkleining van het erf, die een gevolg zijn van een grensregeling opgelegd bij een rechterlijk vonnis of bij een scheidsmansuitspraak, waarvan de tenuitvoerlegging bij rechterlijk bevelschrift is bevolen. Voor het geval, dat bij een grensoverbouwing in der minne door dading een grensregeling tot stand komt, is voor toepas sing van den in de vorige zinsnede genoemden regel de toe stemming noodig van den houder van de hypotheek van het geschonden erf. Grensregelingen als in dit artikel bedoeld zijn niet onderwor pen aan de bepalingen betreffende overdracht van vast goed: schenking, afstand, ruiling, verkoop en dergelijke. 31. De door een beëedigd landmeter uitgezette oorspronkelijke grenslijn wordt in rechten geacht de oorspronkelijke grenslijn te zijn, indien in het schriftelijk bewijsstuk van het ontstaan van die grens is verwezen naar door een beëedigd landmeter voor dat doel verrichte metingen of ambtelijk opgemaakte, op meting berustende, gedagteekende kaarten of beschrijvingen, welke niet ouder mogen zijn dan vijf jaren, terugrekenende van de dagteekening af van het bewijsstuk der overeenkomst, tenzij in het geschreven stuk uitdrukkelijk het tegendeel is te kennen gegeven. 32. De aanzegging van een grensovertreding door een beëedigd landmeter is in haar rechtsgevolgen evenzeer ^an kracht al zou in rechten de overschrijding nog niet bewezen zijn. 33. Indien de oorspronkelijke grenslijn in rechten haar kracht ver loren heeft als gevolg van onderhoudsafwijkingen of grens-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 79