85 Literatuuroverzicht (tijdschriften). zich van heden af op te geven bij den heer F. Harkink, Stadhoudersweg 160, Rotterdam-Centrum, onder gelijktijdige storting of overschrijving op zijn post rekening 103547 van 1..De rapporten bevatten: 1. De conforme aansluiting aan 3 punten, door Prof. J. M. Tienstra, buiten gewoon hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. 2. Beschouwingen over de nauwkeurigheid van de veelhoeksmeting, door Prof. M. Tienstra, als boven. 3. Verlegging van het nulpunt der Rijksdriehoeksmeting, door F. Harkink, land meter van het Kadaster te Rotterdam. 4. Het geven van teekens bij het uitbakenen, door A. C. J. Hof, landmeter van het Kadaster te Amsterdam. 5. De verbeterde dubbelrekenmachine Brunsviga, door F. Harkink, als boven. 6. Vernieuwing en verbetering van kadastrale kaarten met behulp van lucht- fotogrammetrie, door O. Jonas, landmeter van het Kadaster te Arnhem. 7. Luchtfotogrammetrie ten dienste van Ruilverkaveling: toepassing in het blok „Eemnesser Poldes", door J. Gorter, landmeter van het kadaster te Zwolle. 8. Een tweede kadastrale instantie voor de behandeling van grensgeschillen (kadastraal scheidsgerecht), door Mr. K. J. Bes, hypotheekbewaarder te Zwolle. 9. Wenken voor het publiek, door A. Govers, landmeter van het Kadaster te Nijmegen. 10. Kadastrale grensbepaling, door M. H. Heines, landmeter van het Kadaster te 's-Hertogenbosch. 11. Het pactum de compromittendo, door Mr. J. H. Jonas, hypotheekbewaarder te Zutphen. 12. Grensonderzoek voor overdracht, door J. F. Jongedijk, landmeter van het Kadaster te Almelo. 13. Lijdelijkheid en arbitraire macht van den hypotheekbewaarder, door XV. van Riessen, hypotheekbewaarder te Hoorn. 14. Arbeidsverdeeling in de landmeetkunde, door W. Smit, landmeter van het Kadaster te Amsterdam. 15. Landmeetkunde van gemeentelijk standpunt bezien, door W. F. Stoorvogel, landmeter van het Kadaster te Eindhoven. 16. De landmeetkunde van gemeentelijk standpunt bezien, door Ir. Th. A. F. Funnekotter, adjunct-directeur van Gemeentewerken te Eindhoven. 17. Résumés des rapports déposés. Afkortingen zie blz. 59. Wiskunde. Hauer: Zur Geschichte des Satzes von Legendre. Z 19, 21. Zyzykine: Application des fonctions elliptiques a la géodésie. J 10. Darling: Notes on the computation of elliptic integrals in some special cases. BG 57. Greul: Umwandlung alter in neue Teilung und neuer in alte Teilung. Z 6.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 83