87 J. van der Meulen te Leeuwarden, D. J. Nagel te Zutphen, P. T. H. van Nim- wegen te Eindhoven, H. M. Pasman te Almelo, A. A. Toornstra te Leeuwar den; de tijd. schrijvers 2e kl. der Reg. en Dom.: R. van Beek te Alkmaar, A Doorlag te Winschoten; de tijd. rijksklerk der Reg. en Dom.: M. C. Breemans te Delft. Zij allen zijn m.i.v. 1-4-1939 verplaatst naar 's-Gravenhage. Verplaatst m.i.v. 16-3-1939 naar 's-Gravenhage de teekenaars B. Lensen te Zutphen, J. H. H. Bongaerts te Amsterdam en J. W. Hoddenbach te Rotterdam. De hierboven genoemde voor het eerste examen voor teekenaar geslaagden zullen te 's-Gra venhage worden opgeleid voor het 2e examen voor teekenaar. De opleiding be gint 1-4-1939 en zal ongeveer een jaar duren. Met de opleiding zijn belast de landmeters A. C. J. Hof te Amsterdam, die tevens de leiding heeft, en F. Har kink te Rotterdam en de teekenaars B. J. Lensen, J. H. H. Bongaerts en W. Hoddenbach te 's-Gravenhage. De cursus is gevestigd in het schoolgebouw Zwet- straat 22. Benoemd tot landmeter in tijdelijken dienst m.i.v. 1-2-1939: G. Smit, W. J. Hemmes, W. van Mameren, G. F. Witt, S. M. Meelker, B. H. Rienks, A. Scheffer, Y. Feenstra, G. Bierma, F. van den Hoonaard, J. Beetsma, H. Hom mes, G. W. van Bruggen, W. F. van Beek, K. E. Renkema, J. G. Huytker en D. E. Doornbos. M.i.v. denzelfden datum zijn G. F. Witt en A. Scheffer ge plaatst resp. te Enschede (hermeting) en 's-Hertogenbosch; de overigen voor- loopig aan de bureaux, waar zij reeds als landmeter o.a. werkzaam waren. Be noemd m.i.v. 1-3-1939 tot buitengewóón-landmeter: W. Muller en P. Ilmer. Zij vestigden zich resp. te Hilversum, Loosdrechtscheweg 104 en te Amersfoort, Hooglandscheweg 24. Zij kregen geen district aangewezen en mogen dus werk zaamheden door het geheele land verrichten. Verplaatst m.i.v. 1-12-1938 de boek houder F. K. Asselen van Leiden naar 's-Gravenhage en de teekenaar C. P. van Stralen van Groningen naar Heerenveen; m.i.v. 1-3-1939 de landmeters R. de Wit van Utrecht naar Zwolle (rvk), M. H. Warners van Eindhoven naar Arn hem (rvk), G. G. C. Kraan van 's-Hertogenbosch naar Zwolle, F. G. Hassets van Hoorn naar Arnhem (rvk), P. Feringa van Enschede naar Nijmegen (rvk), H. A. van der Graaf van Eindhoven naar Maastricht, W. J. Hemmes van Am sterdam naar Brielle (m.i.v. 1-4-1939 aangewezen als hoofd van het bureau), W. van Mameren van Roermond naar Rotterdam, S. M. Meelker van Amster dam naar Eindhoven, B. H. Rienks van Amersfoort naar Dordrecht, W. F. van Beek van Roermond naar Hoorn, K. E. Renkema van Zwolle naar Hoorn, G. Huytker van Arnhem naar 's-Hertogenbosch, D. E. Doornbos van Amersfoort naar Eindhoven, T. W. Harmsen (landmeter o.a.) van Zutphen naar Roermond; de teekenaar D. Dekker van Deventer naar Brielle; m.i.v. 1-4-1939 de land meters H. G. van Doorn van 's-Hertogenbosch naar Leiden, A. Daanje van Eindhoven naar Arnhem, H. J. Hennink van Brielle naar Amersfoort, F. D. Hart man van Eindhoven naar Breda, G. Smit van Maastricht naar Utrecht; m.i.v. 1-5-1939 de landmeter C. L. G. Heymel van Maastricht naar Utrecht; m.i.v. 1-7-1939 de landmeter C. C. Hol van Dordrecht naar Nijmegen. Eervol ont slagen m.i.v. 1-12-1938 de boekhouder C. G. Richel te 's-Gravenhage; m.i.v. 1-3-1939 de teekenaar Mej. H. Hagha te Brielle; m.i.v. 14-3-1939 de teekenaar Mej. W. J. Crucq te 's-Hertogenbosch. Toegekend bij bevordering de gouden eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan H. B. Rietberg, adjunct-commies der Reg. en Dom. met den pers. titel van commies, tevens be-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 85