88 eedigd klerk te Arnhem. Kadaster in Indië. Eervol ontslagen m.i.v. 30-4-1939 de td. wd. inspecteur C. J. van Haastert onder dankbetuiging voor de diensten, door hem gedurende vele jaren aan den lande bewezen. Benoemd tot inspecteur 2e kl. te Bandoeng de td. wd. id. H. P. E. A. Krekelberg; te Soerabaja de id. J. C. van Kraayen- oord; tot landmeter 2e kl. te Cheribon de td. wd. id. P. A. Simon. Verleend 10 maanden verlof naar Europa aan den landmeter W. A. van Rhee m.i.v. 1-6-1939 en aan den landmeter 2e kl. P. A. Simon m.i.v. 16-10-1939. Topografische Dienst in Ned. Indië. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan is een tentoonstelling gehouden te Batavia. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden het hoofd van den dienst kolonel M. T. van Staveren; tot generaal-majoor titulair het vroegere hoofd van den dienst oud-kolonel C. Musch. Toegekend de eeremedaille van de orde van Oranje- Nassau in goud aan de topografen J. A. van de Poel en H. Baning. Geplaatst bij de herzieningsbrigade te Weltevreden de van buitenlandsch verlof terugkee- rende kapitein G. de Vries. Verplaatst van de triangulatiebrigade te Welte vreden naar de 4e opnemingsbrigade te Medan de kapitein der inf. a la suite en gedetacheerd bij den top. dienst E. F. E. Jahn. Ruilverkavcling.J Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie zijn de vol gende aanvragen om ruilverkaveling ingekomen: van Ged. Staten van Overijssel: de Usseleresch, kad. bekend onder de gemeente Lonneker, Sectie N, ter grootte van ca. 105 ha; gronden kad. bekend onder de gemeente Staphorst, Secties I, K. L, M, N, Q en P, ter grootte van ca. 3610 ha; gronden in het Waterschap „De Molengoot" gelegen onder de gemeenten Gramsbergen en Ambt-Hardenberg, ter grootte van ca. 1500 ha; een complex gronden onder Deuringen, gemeente Weer- selo, ter grootte van ca. 120 ha; gronden gelegen in het Elschot (Ageler Veld) gemeente Denekamp, ter grootte van ca. 46 ha; van Ged. Staten van Gelder land: de „Mallemsche Esch" onder Eibergen ter grootte van ca. 70 ha; gron den gelegen in de gemeente Duiven, ter grootte van ca. 950 ha; van Ged. Staten van Noordbrabant: een complex gronden langs de Beerze onder de gemeenten Bladel, Hoogeloon en Oostelbeers, ter grootte van ca. 320 ha; een complex gron den gelegen onder de gemeenten Lith en Oss, ter grootte van ca. 645 ha; van Ged. Staten van Limburg: een complex gronden gelegen onder de gemeenten Nederweert, Meyel en Heythuizen, ter grootte van ca. 4500 ha; een complex gronden kadastraal bekend gemeente Swalmen, sectie A, ter grootte van ca. 60 ha; gronden gelegen in de Heesbeemden te Sevenum, ter grootte van ca. 98 ha; gron den kadastraal bekend onder de gemeente Posterholt, sectie A, ter grootte van ca. 395 ha; van Ged. Staten van Utrecht: gronden in den Polder Botshol, ka dastraal bekend gemeente Abcoude-Proostdij, sectie D, ter grootte van ca. 190 ha; gronden gelegen in de gemeenten Tienhoven en Maarsseveen, ter grootte van ca. 450 ha. Technische Hoogeschool te Delft. Het diploma van civiel-landmeter is uit gereikt aan; W. Baarda (met lof), H. R. Massink en E. Muller. In de vergade ring van 16-2-1939 van de afd. Buitengewone Leden van de Vereeniging van Civiel-landmeters hield Prof. ir. W. Schermerhorn een causerie over zijn reis naar China in 1937. Ter illustratie werden lichtbeelden vertoond, benevens een door spreker zelf opgenomen film. 25 Maart 1939. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 86