ADMINISTRA 120 Literatuuroverzicht. 1. Boekbeoordeelingen. Dienst van het Boschwezen; tot secretaris een door het Hoofd van den Topo- grafischen Dienst in overleg met den voorzitter der commissie aan te wijzen officier van den Topografischen Dienst. Als zoodanig werd aangewezen de kapitein L. F. Kloet. Reeds kort na de tot standkoming van de commissie ontving zij de opdracht der Regeering van haar gevoelen te doen blijken nopens een met de K.N.I.L.M. te treffen regeling voor de uitvoering van luchtkaarteeringswerkzaamheden ten behoeve van het land. Over het terzake ingediende rapport, waarin de com missie voorstelt, geleidelijk over te gaan tot instelling van een luchtopnemings- dienst, ressorteerend onder den Topografischen Dienst, en uitbreiding van de Fotogrammetrische Brigade, opdat in het jaar 1941 aangevangen kan worden met een systematische luchtkaarteering, had de Regeering op het eind van het verslagjaar haar oordeel nog niet uitgesproken. Onder het hoofdstuk Geodetische en astronomische werkzaamheden vindt men een beschrijving van de basismeting met invardraden in Noord Atjeh ter af sluiting van het primaire driehoeksnet van Sumatra. Deze basis had een lengte van rond 6234 m. De middelbare meetfout bedroeg 0,075 X 10" 6 en de middel bare totale fout 0.143X 10—6. Voor de Fotogrammetrische Brigade werd een plan uitgewerkt met het doel te komen tot een formatie, waardoor jaarlijks rond 20.000 km2 op schaal 1 100.000 gekaarteerd kunnen worden. De technische uitrusting van deze Brigade werd in 1938 aanmerkelijk verbeterd. Het rectificatietoestel van Roussilhe werd vervangen door het onthoekingstoestel van De Koningh. Het automatische ont- schrankingstoestel, in 1929 bij den T. D. geconstrueerd, werd vervangen door een „Entzerrungsgerat" van Zeiss. De aeroprojector Multiplex met 3 projectoren werd aangevuld tot een volledige Multiplex van 1.40 m lengte met 9 projec toren, terwijl een tweede Multiplex van 1.70 m lengte met 12 projectoren werd aangekocht. Van de Bijdragen van Gemengden Aard noemen wij het artikel Polygoneering door L. F. Kloet, Kapitein van den Topografischen Dienst. F. H. Ir. J. C. L. B. Pet. Prijs en waarde van stedelijken bouw grond. Proefschrift. 103 blz., 16 X 24 cm, Nijgh Van Ditmar, Rotterdam, 1940. De inhoud van dit proefschrift, waarvan we een exemplaar voor de bibliotheek ontvingen, zal sommigen van onze lezers belang inboezemen, terwijl ook in de stellingen enkele interessante vraagstukken worden aangesneden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 120