126 van Batavia I naar Bandoeng de landmeter C. J. W. de Jong (35)Geplaatst te Medan de landmeter W. A. van Rhee (38), terugverwacht van buitenlandsch verlof. Geslaagd te Leiden voor doctoraal Indisch recht de landmeter H. Th. de Goey (41). Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Eervol ontslagen m.i.v. l-6-'40 de landmeetk. ambt. 3e kl. o.a. Doornbos (38). Topografische Dienst in Ned. Indië. De commandant van het corps mare chaussee in Atjeh, majoor A. Doup, die in April als zoodanig met pensioen gaat, zal overgaan naar den topografischen dienst. Hij zal bij dien dienst de areaal- opmetingen, welke ten behoeve van de bevolkingsrubberrestrictie worden ver richt, in het terrein leiden en controleeren. Hij zal als zoodanig de positie in nemen van onderhoofd van dit kantoor, dat te Bandoeng zetelt. Met de areaal- opmetingen en de uitwerking daarvan zal een tijd van twee tot drie jaar ge moeid zijn. (Bericht van Aneta in de N. R. C.) Triangulatiedienst. Benoemd m.i.v. 21-4-'40 tot reserve-majoor de reserve kapitein F. Allema (4). Onderscheiding. Verlof verleend aan Mr. A. van der Deure, lid van Ged. Staten van Gelderland te Bennekom, tot het aannemen van het Kruis van Ver dienste van de Orde van den Duitschen Adelaar Eerste Klasse (blz. 54). Ruilverkaveling. Op de den 28-3-40 te Gorinchem gehouden stemmingsver gadering is de rvk van het blok „Hoogblokland" verworpen. De oppervlakte bedroeg ruim 222 ha, het aantal stemgerechtigden 231. Tegen stemden 152 stem gerechtigden een oppervlakte vertegenwoordigende van bijna 181 ha. Op de den 2-4-'40 te West-Terschelling gehouden stemmingsvergadering is besloten tot rvk van den Terschellingerpolder. De oppervlakte bedraagt bijna 1475 ha, toebehoorende aan 1110 eigenaren. Tegen stemden 377 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigende van ruim 638 ha. Op de den 6-5-'40 te Oss ge houden stemmingsvergadering is besloten tot rvk van het blok „Huizenbeemd". De oppervlakte bedraagt bijna 1163 ha, toebehoorende aan 508 eigenaren. Tegen stemden 91 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordigende van bijna 362 ha. Op de den 9-5-'40 te Ommen gehouden stemmingsvergadering is besloten tot rvk van het blok „Arrierveld". De oppervlakte bedraagt ruim 586 ha, toebe hoorende aan 166 eigenaren. Tegen stemden 43 eigenaren, een oppervlakte ver tegenwoordigende van ruim 107 ha. Bij de Centrale Cultuurtechnische Com missie zijn de volgende aanvragen om rvk ingekomen: van Ged. Staten van Drenthe: gronden, gelegen onder de gemeente Oosterhesselen, sectie C, ge naamd „Het Zwindersche Veld" ter grootte van ca 103 ha; van Ged. Staten van Overijssel: gronden, kadastraal bekend onder de gemeente Vriezenveen, sectie A, genaamd „De Westerbouwlanden", ter grootte van ca 641 ha; een complex gronden, kadastraal bekend onder de gemeente Oldemarkt, secties A, F en G, ter grootte van ca 900 ha; van Ged. Staten van Noord-Holland: gronden in den Polder „Het Woud", gelegen in de gemeenten Uitgeest en Krommenie, ter grootte van ca 382 ha. Amsterdam. Overleden op 2-6-'40 in den ouderdom van 53 jaren A. de Vos, hoofdopzichter landmeter van Publieke Werken, leeraar a. d. Midd. Techn. School voor Bouwkunde en Weg- en Waterbouwkunde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 126