164 Nemen we het meest ongunstige geval, n.l. tg 49.95. Hiervoor 3137 wordt gevonden 996863 -)- 9984315 (zes decimalen). De juiste waarde is 998430, de afwijking komt overeen met een hoek- waarde van een halven decimilligraad. Dit is de maximale af wijking, die met deze tabellen te vreezen is en dus voor al onze berekeningen zonder invloed. Deze twee tabellen zijn voor ongeveer alle landmeetkundige be rekeningen voldoende. Slechts dient men bij de berekening van een azimuth steeds het kleinste coördinaatverschil door het grootste te deelen d.w.z. waar de tangens grooter is dan 1, wordt de cotg gebruikt. Verslag van den toestand der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met Art. la der Statuten is verricht sedert de Algemeene Vergadering van 9 December 1939 (Art. 16a Huish. Regl.). Het afgeloopen jaar is voor ons land een periode geweest van voortdurende spanning en ernstige beproeving. Voor hen, die deel uitmaakten van de ge mobiliseerde weermacht, alsmede voor hun familiebetrekkingen, geldt dit in dub bele mate. Dat geen onzer leden in den strijd ter verdediging van het vaderland is gevallen, mag bij den aanvang van dit jaarverslag zeker wel met dankbaar heid worden gememoreerd. Het is te begrijpen, dat dit jaar geen tijd is geweest van groote vereenigings- activiteit. De dramatische ontwikkeling van het wereldgebeuren en de mate, waar in wij daarbij zijn betrokken, houdt daarvoor te zeer ons aller denken gevangen. Daarom stemt het tot des te meer voldoening, dat zelfs in dit tijdvak het totaal ledental onzer vereeniging nog is gegroeid en wel van 244 tot 249. Hierbij zijn 187 gewone en 62 buitengewone leden, tegen resp. 181 en 63 in het vorige jaar. De groei is voornamelijk een gevolg van de toetreding op één enkele uitzondering na - van alle op 1 Januari 1940 benoemde landmeters van het kadaster. Een bewijs, dat trots alles ook onder de jongeren nog de goede corps geest heerscht. De redactie van het Tijdschrift is er, ondanks het feit, dat twee van de drie leden waren gemobiliseerd, in geslaagd, het blad even regelmatig en met even belangwekkenden inhoud als voorheen te doen verschijnen. Het aantal abonné s bedraagt thans 184. In zijn functie van bibliothecaris stelde de heer F. Harkink een uitvoerig sup plement samen op den catalogus van onze bibliotheek. Dit supplement demon streert den stagen groei van onze boekerij.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 168