RECHT EN AD MlNISTRA TIE. Hermetingen in het algemeen en de hermeting van Amsterdam in het bijzonder. 16 Voordracht gehouden door N. D. Haasbroek, Landmeter van het Kadaster te Amsterdam, op 9 December 1939 in de vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Utrecht. Wanneer ik voor U ga spreken over het onderwerp „Hermetin gen", dan gebeurt dit wel onder zeer bijzondere omstandigheden. Oorspronkelijk zou deze voordracht gehouden worden in de ver gadering van 16 September. De algemeene mobilisatie is oorzaak geweest, dat deze vergadering is uitgesteld. Inmiddels hebben de toestanden in de kadastrale wereld zich dermate gewijzigd, dat het spreken over hermetingen onder deze omstandigheden U welhaast „als niet van dezen tijd zijnde" moet voorkomen. Immers de mi- nisterieele missive van 9 October 1939 Afd. Organisatie en Per soneel van den Belastingdienst n°. 129 heeft de voortzetting van de onder handen zijnde hermetingen verboden, waarmee de taak van den kadastralen dienst, werkzaamheden te verrichten tot ver betering van het Kadaster, is onderbroken. Dat ik toch bereid ben thans iets over hermetingen te vertellen komt, omdat ik er van overtuigd ben dat, wanneer, laten we hopen spoedig, meer normale toestanden zullen zijn ingetreden, de nu aan de tijdsomstandig heden opgeofferde noodzakelijkheid van hermetingen weer naar voren zal komen en het Kadaster zijn noodzakelijken ontwikkelings gang zal moeten vervolgen. Geen ontwikkelingsgang in het belang van den dienst zelf, doch een, ons opgedrongen door de veranderde maatschappelijke toestanden, die zooveel zwaardere eischen stellen aan kaartmateriaal en administratie van den grondeigendom. Daarom dus tóch deze voordracht. Over hermetingen is reeds meer gesproken. Zoo heeft de heer Stoorvogel op 25 October 1938 in deze vergadering over dit on derwerp een voordracht gehouden. In hoofdzaak heeft hij toen het kostenvraagstuk behandeld. Ik zal trachten de zaak van een anderen kant te belichten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 16