182 In verband met de ontsluiting van het gebied door wegen, het aanbrengen van een behoorlijke ontwatering, het samenvoegen van verspreid gelegen eigendommen, de gebruikswijze van den bodem en den perceelsvorm kan afronding, verkleining of uitbreiding van het aangevraagde blok noodzakelijk zijn. Hiertoe wordt het terrein en de naaste omgeving verkend, de kadastrale eigendomstoestand nagegaan, door inkleuren van alle perceelen op een z.g. eigendomskaart (perceelen van één eigenaar met dezelfde kleur)en wordt overleg gepleegd met betrokken be langhebbenden, gemeente- en polderbesturen. Zoo werd het blok „Nuth" verkleind met de langs den rand ge legen boomgaarden. Het blok „Huizenbeemd" werd aanzienlijk uitgebreid met een terrein van even slechte perceelsindeeling, waardoor de mogelijk heid om de perceelen van denzelfden eigenaar bij elkaar te brengen werd vergroot. b) Het ontwerpen van een voorloopig plan van wegen en waterloopen. Uitgegaan wordt, wat betreft de wegen, van de bestaande en de eventueel door andere instanties (zooals Provinciale Waterstaat, Streekplannendienst, Gemeentebesturen) ontworpen wegen. Voor de waterloopen is doorslaggevend de hoogteligging van het terrein en de plaats waar het overtollig water kan worden geloosd. Te dien einde laat de C. C. C. in dit stadium een waterpassing van het geheele terrein uitvoeren (door Heide Mij. of Gront Mij.). Vanzelf spreekt dat goedgelegen bestaande waterloopen en duikers worden gehandhaafd. Zoo komen op het wegenplan van het Waterschap „de Maas kant" twee door het blok „Huizenbeemd" ontworpen betonwegen voor, benevens een ontwerpleiding voor waterinlaat, waarvan het de bedoeling is, de uitvoering met de ruilverkaveling te doen sa menvallen; terwijl de Gemeente Oss een vuilwaterafvoer door het blok „Huizenbeemd" gedeeltelijk rioleert, het water zuivert en den afvoer na de zuiveringsinrichting verbetert. Deze bestaande plannen worden in samenwerking met de betrokken instanties zooveel moge-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 188