m lijk gecoördineerd, waarbij de doorsnijding van het terrein, in ver band met de blok- en kavelindeeling scherp in het oog wordt ge houden. Verder wordt, aanpassend aan de door overleg bereikte resul taten en rekening houdend met de hoogteligging van het terrein, het ontwerp voorloopige plan van wegen en waterloopen voltooid, zoodanig dat het terrein in blokken wordt verdeeld, waarin kavels van goeden vorm kunnen worden geprojecteerd, die alle aan een weg en waterloop liggen. Figuur 1 geeft een afbeelding van een gedeelte van het plan van wegen en waterloopen van het blok „Huizenbeemd zooals dat door G. S. voorloopig werd vastgesteld. Onderwijl wordt bij elk contact met belanghebbenden de bedoe ling van de r.v.k. uiteengezet, opdat de idee ingang vinde in de streek. c) Het verzamelen van de gegevens, welke de C. C. C. noodig heeft voor de opstelling van haar advies aan G. S. Hiertoe behooren: de reden waarom de begrenzing eventueel is gewijzigd, de tegenwoordige indeeling en toestand van den bodem, de daardoor bestaande vaak slechte exploitatievorm, de beperkte wegen, de onvoldoende waterafvoer, de verbeteringen, welke door de ruilverkaveling kunnen worden verkregen en de te verwachten kosten der r.v.k., waarvan ondertusschen door het lichaam, dat later de grondwerken zal uitvoeren (Heide Mij of Gront Mij) een begrooting is opgemaakt. De C. C. C. neemt in haar advies ook nog op de wegen waar voor het van belang is, dat zij voor uitvoering bij voorraad in aan merking komen. d) Het opmaken van een lijst van hen, die bij het Kadaster als eigenaren bekend staan en de stemmingslijst. Nadat de C. C. C. haar advies heeft opgesteld en het ontwerp voorloopig plan van wegen en waterloopen heeft goedgekeurd, zendt zij deze stukken met de lijst van eigenaren naar G. S„ die het blok en het plan van wegen en waterloopen voorloopig vast stellen. Daarna leggen G. S. van elk der genoemde stukken een

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 189