185 gers van de C. C. C. en den voorbereider de plannen tot ruilverkave ling uiteengezet en krijgen de aanwezigen gelegenheid inlichtingen in te winnen. II. De uitvoering der ruilverkaveling geschiedt door een plaatse lijke commissie pl. c.bijgestaan door een landmeter van het Ka daster en zoo noodig door andere deskundigen. De werkzaamheden zijn die betreffende: a) den meetkundigen grondslag en de detailmeting, b) het onderzoek naar de rechthebbenden, c) de schatting, d) het opmaken van het definitieve plan van wegen en water- loopen, e) het plan van ruilverkaveling, de nieuwe kavelindeeling en de uitzetting hiervan, f) de ruilverkavelingsakte en den staat 75, g) de berekening van de ruilverkavelingsrente. a) Meetkundige grondslag en detailmeting. Hierover kan ik ondanks hun belang kort zijn. Nadat een meet kundige grondslag langs den omtrek is aangebracht, wordt de blok grens door delimitatie of uitzetting vastgesteld en opgemeten. De grondslag in het blok wordt uitgebreid, al naar het wegen- en waterloopennet een meer definitief karakter krijgt en indien moge lijk zoodanig, dat de vaste punten in de ontworpen nieuwe wegen en op constante afstanden uit de weg- en waterloopgrenzen komen te staan (zie figuur 2). Deze wijze van werken, die te vergelijken is met het uitzetten van de wegas, vergemakkelijkt in sterke mate het projecteeren van de wegen en waterloopen op de kaart, het berekenen van de blokop- pervlakten en de uitzettingsmaten van weg- en kavelgrenzen. In het blok worden opgemeten: slooten en wallen, als mogelijk toekomstige grenzen, wa terpoelen, die een andere schattingswaarde verkrijgen als het omliggende land, schattingsmeetlijnen en objecten, die de oude eigenaar moet terug krijgen, als huizen en boomgaarden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 191