188 Waar in het algemeen schatting per perceel gebruikelijk is, doet deze wijze van schatten den schatters vooral bij den aanvang vreëmd aan, waardoor de ervaren landmeter op het gebied der schattings techniek een belangrijke rol heeft te vervullen. Na de opneming worden de schattingsgrenzen gekaarteerd op het werkplan 1 en wordt van elk perceel de waarde berekend, waar na de uitkomsten met de opgestelde lijst van rechthebbenden ter visie worden gelegd. d) Opmaken van het definitieve plan van wegen en waterloopen. Gedurende de onder a, b en c genoemde werkzaamheden wordt het voorloopige plan van wegen en waterloopen nog eens grondig nagegaan en door de pl. c. besproken. Ook op de „wenschzitting dit is een zitting van de pl. c., waarop alle belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld hun wenschen, de nieuwe indeeling betreffende, kenbaar te maken, komen vaak nieuwe gezichtspunten aangaande wegen en waterloopen naar voren. Een en ander heeft dikwijls tot gevolg, dat belangrijke wijzigin gen worden aangebracht. Zoo is het plan van de „Gooische Zomerkade" te Blaricum, ten gevolge van het feit, dat aan de zijde van het IJsselmeer uit land bouwkundige overwegingen (vergraven grond) de perceelsrichting 90° moest draaien en tevens een betere verbinding was te maken tusschen de door waterloopen afgescheiden maten (blokken), aan zienlijk veranderd en verbeterd (zie figuren 3 en 4, waarop o.a. zijn afgebeeld het voorloopige, respectievelijk het definitieve plan van wegen en waterloopen van een gedeelte van het blok de „Gooische Zomerkade"). In de „Buitendijken" te Naarden, waar een duiker was ontwor pen naar het IJsselmeer, bleek bij een meer nauwkeurig onderzoek de onmogelijkheid om een behoorlijk functionneerende duiker te leg gen, daar de bodem van het IJsselmeer hooger lag dan oorspronke lijk was gedacht, zoodat een andere oplossing moest worden ge zocht. Deze werd gevonden door lossing in omgekeerde richting op de Zoutegracht van Naarden, waarvoor weer overleg moest worden gepleegd met eigenaren buiten het blok gelegen. Voorts was in het voorloopige plan langs de kade een scheidsloot gedacht, die door aanwezigheid van drijfzand niet gegraven kon worden dan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 194