192 wenschregister, de ligging en aard van het oud bezit en de woonplaats van den eigenaar (eventueel pachter). Typisch is, dat meestal wel voor 70 aan de wenschen kan wor den voldaan. Het behoeft geen betoog, dat deze arbeid met zeer veel zorg verricht moet worden. Is het globale plan gereed en met de pl. c. besproken, dan volgt het inrekenen van de kavels dit is de bepaling van de kavel- grenzen zoodanig, dat ieder zijn ingebrachte waarde, verminderd met een bepaald percentage voor wegen en waterloopen, krijgt en het berekenen van de uitzettingscijfers der nieuwe kavelgrenzen. Het plan van ruilverkaveling bevat voorts verschillende bepalin gen betreffende: de inbezitneming der nieuwe kavels, het graven van kavelslooten, pacht, schadevergoedingen, verrekeningen, hypotheek, afkoop jacht- en tiendrente, geheele of gedeeltelijke vrijstelling van kostenbetaling, erfdienstbaarheden en eventueele regeling van de blokgrens met buiten het blok liggende eigenaren overeenkomstig art. 72 der ruilverkave- lingswet 1938. Bij de verkavelingen langs het IJsselmeer wordt de domeingrens vastgesteld, waarbij de pl. c. optreedt in de plaats van de eigenaren. Een soortgelijke regeling kon onder de oude wet, waarin art. 72 niet voorkwam, in onderling overleg tot stand komen. De kromme sloot langs de blokgrens van de „Gooische Zomerkade" werd met medewerking van den aangrenzenden eigenaar (Stad en Lande van Gooiland), die tevens eigendommen in het blok had, gedeeltelijk door een rechte vervangen (zie figuur 4, slooten a.b. en c.d.). Voor haar vordering in de verkaveling verkreeg Stad en Lande de kavels beneden de sloot a.b. en rechts van c.d. Na goedkeuring door de C. C. C. wordt het plan ter visie gelegd en worden de grenzen der kavels op het terrein uitgezet. De staat 75 wordt opgemaakt en de volledige gegevens voor

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 198