Natuurschoon en Ruilverkaveling. 193 de akte worden verstrekt aan den notaris, die de akte, welke onder teekend wordt door den rechter-commissaris en de pl. c„ passeert. Gebruik is, dat de landmeter hierbij optreedt als getuige, waar door hij ervoor kan zorgdragen, dat veranderingen tengevolge van verkoop e.d. tot den laatsten dag in de akte worden opgenomen. De staat 75 is in den regel omvangrijk doch eenvoudig, daar de moeilijkheden in de voorafgaande onderdeelen zijn opgelost. Daar in de akte geen kadastrale perceelnummers doch kavelnummers zijn gebruikt, wordt de staat 75 op denzelfden dag bij den Hypotheek bewaarder ingezonden als de akte. g) Ten slotte wordt door den landmeter de omslag van de ruil- verkavelingskosten berekend, waarbij geheele of gedeeltelijke vrij stelling van kosten, schadeloosstellingen, te veel of te weinig toegewezen waarde aan grond, worden ver rekend. Na de uitzetting van de nieuwe grenzen wordt door de Heide Mij of Gront Mij het wegen- en waterloopenplan uitgevoerd. De lezer zal begrijpen, dat de ruilverkaveling tot stand komt in nauwe samenwerking tusschen plaatselijke en centrale commissie en dat de ervaren landmeter, die reeds bij de eerste phase het geheele verloop voor oogen heeft en bij het begin der werkzaamheden (ver kenning meetkundigen grondslag detailmeting schatting) het terrein grondig leert kennen, hier een belangrijke taak te vervullen heeft. Arnhem, Augustus 1940. Gorter, Landmeter van het Kadaster, Hoofd van het Bureau Ruilverkaveling te Zwolle: Naar aanleiding van de voorgenomen ruilverkaveling van een aantal Twentsche esschen richtte dezer dagen de Federatieve Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer „Oost-Twenthe" een adres aan de Centrale Cultuurtechnische Commissie,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 199