VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 204 beschikbaar is. Hierboven kwam ik met globale gegevens tot de conclusie, dat er tengevolge van vermindering van werk, na over heveling van 15 a 25 landmeters naar den Ruilverkavelingsdienst, een overschot van landmeters zal komen. Het zou natuurlijk voor de hand liggen, als men alleen let op ons dienstvak, thans den achter stand, die hier en daar bestaat, in te halen. Maar bij een breeder standpunt mag men ook overwegen, dat die achterstand ontstaan en vergroot is in een tijd, dat vele landmeters hunkerden naar een aanstelling bij den Rijksdienst zonder dat de Regeering daartoe overging. Hoeveel lichter moet dan de verantwoordelijkheid voor de leiding thans niet te dragen zijn voor een tijdelijke bestendiging of zelfs vergrooting van dien achterstand, nu het om zulke groote belangen gaat. Bussum, 1 Augustus 1940. Ter gedachtenis aan Charles Auguste Feteris. Op 19 Augustus j.i. overleed op 59- jarigen leeftijd te Groningen plotseling de Hoogedelgestrenge Heer Charles Auguste Feteris, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster aldaar. De overledene begon zijn ambtelijken loopbaan op 1 Jan. 1900 als adsp.-land- meter. Na eerst bij het Kadaster en daarna bij de Domeinen als landmeter werkzaam te zijn geweest, werd hij op 1 April 1931 benoemd tot Ingenieur- Verificateur der Domeinen. Wegens op heffing van laatstgenoemde functie op 1 Jan. 1937 bij het Kadaster terugge keerd zijnde, volgde bij de eerstvolgende vacature op 1 Jan. 1939 zijn benoeming tot Ingenieur-Verificateur van het Ka daster in de divisie Groningen. De Regeering erkende zijn verdiensten door zijn benoeming in 1935 tot Officier in de Oranje-Nassau orde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 212