205 Zooals hij als superieur over zijn ondergeschikten was, zoo was hij ook jegens zichzelf. Schroomde hij niet, zoo noodig met gerechtvaardigde gestrengheid op te treden, zelf nam hij ook steeds de voorschriften in acht. Punctueel als hij altijd was, moet de ontreddering van den laatsten tijd hem wel sterk aangegrepen hebben, doch met ijzeren wil hield hij zich staande, getrouw op zijn post, totdat de dood hem plotseling achterhaalde. Veel heeft de Heer Feteris gedurende zijn loopbaan verricht, veel had hij zich voorgenomen nog te verrichten, doch het heeft niet mogen zijn. Bij de crematie in Westerveld hebben velen, ondanks de slechte reisgelegen- heden, zich geroepen gevoeld, den overledene de laatste eer te bewijzen. Zijn assche ruste in vrede! H. J. G. Volgaarne maak ik gebruik van de mij geboden gelegenheid in dit tijdschrift eenige woorden te schrijven ter nagedachtenis aan mijn vroegeren chef en vriend wijlen den heer Ch. A. Feteris. Zoolang de Technische dienst der Domeinen als afzonderlijk dienstvak heeft bestaan, is de heer Feteris daarbij eerst als landmeter en daarna als ingenieur verificateur werkzaam geweest. Een groot aantal grensregelingen, verspreid langs Maas, Waal, Rijn, IJsel en de benedenrivieren, heeft hij tot stand gebracht. Toen in verband met de af sluiting en gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee de technische dienst der domeinen ook daar zijn taak te verrichten kreeg, werd aan Feteris de grensrege ling langs de Veluwsche kust opgedragen. Hier deed hij baanbrekend werk, aan gezien het publiek in tegenstelling met de oevereigenaren langs de groote rivieren geheel vreemd stond tegenover deze regelingen. Met zijn gewone kalmte en nimmer verslappende arbeidskracht heeft hij daar kilometer na kilo meter geregeld, waarbij tevens een landmeetkundige grondslag moest worden ge legd. Als ingenieur-verificateur heeft hij zich een waardig opvolger betoond van een groot voorganger. Zijn laatste domeinjaren waren een strijd voor het behoud van een afzonder lijken domeindienst. Te vergeefsch echter. In het jaar 1937 werd de Technische Dienst der Domeinen als zelfstandige dienst opgeheven. Deze opheffing ging gepaard met een rangsverlaging voor den heer Feteris, die zoo vele jaren zijn beste krachten voor dien dienst had ge geven. Gelukkig evenwel is deze onverdiende rangsverlaging slechts tijdelijk ge weest. In 1939 werd hij in zijn eer hersteld door zijn benoeming tot ingenieur verificateur van het kadaster te Groningen. Korten tijd na de inlijving van den domeindienst bij het kadaster, toen kennis van de domeinwerkzaamheden voor iederen landmeter noodzakelijk werd geacht, heeft de heer Feteris zich in de algemeene vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde vafi den 8en October 1937 verdienstelijk gemaakt door het houden van een lezing met het onderwerp „De landmeter van het kadaster en de domeinwerkzaamheden". In het tijdschrift van den len Decem ber 1937 is deze lezing in druk verschenen. Een van zijn meest kenmerkende eigenschappen was zijn trouw aan het eens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 213