237 uitkomsten verantwoordelijk (het werk aan het centrale teeken bureau verricht geschiedde als assistentie). c. De delimitatie zal uitsluitend door de beide landmeters moeten geschieden. Het Hoofd van het bureau is voor een deel van zijn tijd bezet met correspondentie, conferenties met opdrachtgevers, e.d. Den overblijvenden tijd zal hij moeten verdeelen tusschen de teekenkamer en het veld. Voor leiding van het terreinwerk is de toegevoegde landmeter de aangewezen figuur, terwijl dit de teekenaar op de teekenkamer is. d. De technici zullen moeten kunnen detailmeten, veldwerk schet sen, kaarteeren en in inkt zetten. Met het oog op het feit, dat het werk meestal niet in de onmiddellijke nabijheid van het bureau ligt, zullen de technici bv. een maand te velde zijn en daarna een maand op het bureau om hetgeen zelf gemeten is af te werken. Dit laatste: meten en kaarteeren in één hand is een vrijwel noodzakelijke conditie om goed en economisch te leeren meten. De boven aangegeven vluchtige schets van de werkwijze, doet zien, dat het voor het kader er in de eerste en laatste plaats op aankomt te laten werken. Dit beteekent niet, dat het kader rustig kan afwerken wat er op de tafel wordt gelegd. Integendeel, voort durend zal elk der drie deskundigen moeten „schoolmeesteren" om alles zoo voor elkaar te krijgen, als moet, en elk zal op zijn terrein de teugels in de hand moeten houden. Zeer in het bijzonder geldt dit voor het Hoofd, die steeds tot in details van alles op de hoogte moet zijn en er voor moet zorgen, dat alle draden in zijn handen bijeenkomen. Op het centrale teekenbureau zullen ongeveer 25 technici werk zaam gesteld worden. Het bureau zal landmeetkundig werk uitvoeren en wel zulk werk, waarin het zuiver technische element domineert. Het zal in dit ver band dus geen toelichting behoeven, dat door den dienst geen ruil- verkavelingswerk zal worden gedaan en er dus geen sprake zal zijn van een betreden van het speciale gebied van den ruilverkave- lingsdienst. Wel echter zal de nieuwe dienst door het verbeteren van de kadastrale gegevens het werk der ruilverkavelingsbureaux belangrijk kunnen vergemakkelijken en daardoor een bijdrage kun nen leveren tot een versnelling van de uitvoering daarvan. Zoo

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 245