VERSCHILLENDE ONDER WERPEN 243 Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Utrecht op 12 October 1940. Aanwezig volgens de presentielijst 86 leden: Alberda, Ter Beeke, Berendsen, G. S. J. van den Berg, H. van den Berg, Van Beukering, Biekart, Bijlsma, Bloos, Burger, Aan den Dijk, Disselhof, Doorn bos, Feringa, Fortuin, Glerum, Govers, Greve, Van Groningen, D. de Groot, Haasbroek, P. J. Hamelberg, Harkink, J. J. A. Heeze- last van wat in strijd met het servituut was gebouwd met bepaling van een dwangsom en schadevergoeding. Eischeres wil nu nog dit arrest bestrijden met een beroep op de mogelijkheid, dat de erfdienstbaarheid door non-usus vóór het arrest van 1922 zou zijn tenietgegaan. Bovendien voert ze nu aan dat een dwangsom niet had mogen worden bepaald, omdat die in 1779 niet bekend was in ons recht, evenmin als de bevoegdheid van den rechter om afbraak te gelasten. Gedaagde komt incidenteel in appel omdat hij de dwangsom te laag vindt, even als de schadeloosstelling. Het Hof verwerpt al het door eischeres aangevoerde, verhoogt de dwangsom, waardoor dus eindelijk wel de afbraak zal volgen en verwijst partijen voor de schadeloosstelling naar de schadestaatprocedure. October 1940. J. H. J. In de bibliotheek van K. en L. is opgenomen het uitvoerige Verslag van de Centrale Cultuurtechnische Commissie en van den Cultuurtechnischen Dienst over 1939 (81 blz., 3 kaarten, 16 foto's). Wij vermelden den inhoud: A. Centrale Cultuurtechnische Commissie. B. Ruilverkaveling, a. Overzicht, b. Werken aan tot stand gekomen ruilver kavelingen. c. In uitvoering zijnde ruilverkavelingen, d. Nieuwe aanvragen, e. In 1939 tot stand gekomen ruilverkavelingen. C. Cultuurtechnische Dienst. I. Personeel. II. Onderscheiding. III. Gebouw. IV. Algemeene Onderwerpen. 1. Onderzoek waterschapslasten in Nederland. 2. Drainage. 3. Grondverbetering. 4. Uitvoering Landarbeiderswet. 5. Ontgin ningsboerderijen. 6. Ontginningsmaatschappijen. 7. Aankoop van gronden door het Staatsboschbeheer. 8. Waterverontreiniging. 9. Commissoriale werkzaam heden. 10. Onderwijs. 11. Lezingen. 12. Publicaties. 13. Vergaderingen. 14. Ex cursies. 15. Diverse zaken. V. Cultuurtechnische werken in de onderscheiden provincies. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 251