255 Werkgemeenschap van wetenschappelijke organisaties in Nederland. Voorzitter van de commissie Landmeetkundige techniek zal zijn H. Vermeulen, Rapporteur is R. J. Rienks, Hommelstraat 16a, Rot terdam-Oost. Voorzitter van de commissie Maatschappelijke Organisatie en Werkkring is W. F. Stoorvogel, Rapporteur is H. A. Brouwer, Oudedijk 177a, Rotterdam-Oost. Voor 15 April 1941 moeten in te zenden rapporten en mede- deelingen bij de betrokken rapporteurs ingeleverd tvorden. De Congrespublicaties zullen 1 Juni verschijnen. De Congresbij drage is bepaald op ƒ1.— per deelnemer. Na storting of overschrijving op postrekening 113680 van O. J. Jonas te Arnhem zullen de publicaties worden toegezonden. De Secretaris der Ned. Landm. Fed., O. J. JONAS. Op 19 October j.l. is in een vergadering onder leiding van prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz bovengenoemde werkgemeenschap in definitieven vorm tot stand gebracht. Deze instelling beoogt de behartiging der belangen van den wetenschappelijken arbeid in Nederland. Zij tracht dit doel te be reiken door: a) contact tusschen wetenschappelijke organisaties tot stand te brengen en nauwere samenwerking tusschen deze te bevor deren; b) initiatief te nemen in zaken van belang voor de beoefening der wetenschap; c) alle andere wettige maatregelen, werkzaamheden en adviezen, die zij in het belang van den wetenschappelijken arbeid in Nederland acht. Als Voorzitter is aangewezen door het Algemeen Bestuur der Nederlandsche Akademie van Wetenschappen prof. Vening Mei nesz, terwijl verder in de oprichtingsvergadering tot bestuursleden werden benoemd: prof. J. A. Barge, dr. J. A. Bierens de Haan, prof. dr. ir. C. B. Biezeno, ir. W. Cool, prof. G. G. Kloeke, prof. H. A. Kramers, prof. dr. C. D. de Langen, prof. dr. G. van der

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 263