O. J. J. Literatuuroverzicht (Boekbeoordelingen). 256 Leeuw, dr. J. Alingh Prins, prof. dr. B. J. O. Schrieke, prof. mr. H. W. Verzijl en prof. mr. F. de Vries. Hiernaast bestaat nog een „raad der werkgemeenschapwaar in- elke aangesloten organisatie een of twee vertegenwoordigers kan aanwijzen. Als secretaris treedt op Dr. A. Bierens de Haan, die zijn bu reau gevestigd heeft in het Trippenhuis te Amsterdam, Kloveniers burgwal 29. Voor voorloopig werkprogram denkt men aan de uitvoering van het denkbeeld coördinatie te brengen in den wetenschappelijken ar beid, welke in Nederland verricht wordt en, zoo noodig en ge- wenscht, samenwerking te bevorderen, lacunes aan te vullen en een vraagbaak te vormen voor ieder, die een onderzoek wil beginnen. In verband hiermede zal een lijst worden samengesteld van de wetenschappelijke werkers, laboratoria, enz. met gegevens omtrent onderhanden zijnde onderzoekingen. Verder wil de werkgemeenschap zich inspannen om een beter contact tot stand te brengen tusschen de wetenschap en het groote publiek. De Nederlandsche Landmeetkundige Federatie heeft zich bij deze werkgemeenschap aangesloten en als vertegenwoordigers in den „raad" voorloopig aangewezen: den Voorzitter der Federatie, prof. M. Tienstra, en den Voorzitter der Nederlandsche Ver- eeniging voor Fotogrammetrie, prof. ir. W. Schermerhorn. P. Wijdenes. Leerboek der goniometrie en trigonometrie. Vijfde druk, 371 blz. 16X24 cm. P. Noordhoff N.V. Groningen, 1940. Prijs geb. ƒ6.75. Van het bekende leerboek van Wijdenes is de vijfde druk verschenen. Het karakter van het boek is -gelukkig niet veranderd, maar wel zijn er vrij veel verbeteringen aangebracht kunnen worden. Door de behandeling van de goniometrische vergelijkingen te laten voorafgaan aan de trigonometrie, is het mogelijk geworden de bespreking van de trigonometrische vraagstukken aan zienlijk beter tot hun recht te laten komen. Hiervan is dan ook een goed ge bruik gemaakt bij de uitgewerkte voorbeelden. Het ruimer toepassen van de goniometrische verhoudingen in plaats van hun logarithmen beteekent stellig een modemiseering. L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 264