258 Berichten. De stof wordt goed geordend en smakelijk opgediend, waar noodig wat ge moderniseerd en hier en daar voorzien van interessante historische mededeelingen. Kennismaking met dit aardige boekje is zeer aan te bevelen. R. R. Kadaster en Hypotheken in Nederland. Overleden te Haarlem op 29-9-'40 in den ouderdom van 74 jaren de oud-Hypotheekbewaarder H. L. Dingemans, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Eervol ontslagen m.i.v. 1-11-'40 de land meter o.a. R. Rienks te Rotterdam; m.i.v. 1-1-'41 de teekenaar F. H. Sieben- har (5) te Zutphen. Aangewezen als hoofd van het bureau te Amsterdam m.i.v. 1-11-40 de landmeter H. F. C. Smeulders (7) aldaar. Grondbelasting. Eervol ontslagen m.i.v. 1-12-40 de controleur A. Kriebel (1) te Tiel. Gemeentelijke Technische Dienst te Rotterdam. Benoemd m.i.v. 1-11-40 tot technisch ambtenaar le klasse R. J. Rienks, civiel-landmeter te Rotterdam. Triangulatiedienst. Eervol ontslagen de reserve-tweede-luitenant K. B. Hui- zinga. Ruilverkaveling. Op de den 7-11 -*40 gehouden stemmingsvergadering is be sloten tot rvk van het blok „Het Aalder- en Mepper Veld"; de oppervlakte be draagt ca 1030 ha, toebehoorende aan 261 stemgerechtigden; tegen stemden 26 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordigende van ca 91 ha. Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie zijn de volgende aanvragen om rvk ingekomen: van Ged. Staten van Drenthe: gronden, gelegen in de gemeente Rolde, sectie L, ter grootte van ca 150 ha; gronden, gelegen in de gemeente Coevorden, sectie A, genaamd „Steenwijksmoer", ter grootte van ca 582 ha; van Ged. Staten van Noord-Holland: gronden, gelegen in den Zuidpolder onder Muiden, ter grootte van ca 188 ha; gronden, gelegen in den Castricummerpolder, ter grootte van ca 936 ha; van Ged. Staten van Friesland: gronden, gelegen onder Hoorn- sterzwaag in de gemeente Heerenveen, ter grootte van ca 240 ha; van Ged. Sta ten van Overijssel: gronden, gelegen in het waterschap De Meene, gemeente Gramsbergen, ter grootte van ca 750 ha; gronden, gelegen in de gemeente Wan- neperveen, secties B en C, ter grootte van ca 800 ha; gronden, gelegen in de gemeenten Wanneperveen, sectie D, en Zwartsluis, sectie A, ter grootte van ca 727 ha; van Ged. Staten van Noord-Brabant: gronden, gelegen in de gemeente Nuland, ter grootte van ca 45 ha; van Ged. Staten van Limburg: gronden, ge legen in de gemeenten Meyel, Roggel en Neer, ter grootte van ca 2623 ha; van Ged. Staten van Utrecht: gronden, gelegen in de gemeenten Baam, Bunschoten en Hoogland, ter grootte van ca 4823 ha. Veranderingen van adressen en telefoonnummers in het Handboekje. Blz. 12, P. Ilmer, tel. 3596. Blz. 26, Alkmaar, A. Tepper, Kennemerstraatweg A 45, Heiloo, post Alkmaar. Blz. 28, Utrecht, M. A. Glerum, Buys Ballotstraat 1 B bis; B. Meyer, Staalstraat 11Blz. 30, s-Hertogenbosch, H. P. K. Sanders, Ackersdijckstraat 46. Blz. 32, Dordrecht, J. J. C. van Heijkoop, Vriesestraat 81. Blz. 34, Rotterdam, Bureau Landm. Dienst, Bewaarder en Controleur: Beursge bouw, Coolsingel, tel. 38161, hoofd van bureau toestel 4, landmeters en teeke-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 266