38 Uit de Meppeler Courant vj in Vrijdag 5 januari 1940. RUILVERKAVELING Staphorst. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Staphorst, over enkele dagen wordt gij geroepen te stemmen voor of te gen de Ruilverkaveling, een verka veling, hoogst partijdig en in strijd met alle recht, want: 1. De voorstanders kunnen thuis stemmen. 2. De tegenstanders moeten naar Zwolle reizen en het wordt hun ver der op alle wijzen moeilijk gemaakt. 3. Vele perceelen, in handen van gegoede eigenaren, blijven buiten de verkaveling, dragen dus geen kosten en profiteeren w e 1 van de ver kaveling door het vervallen van het recht van overweg. Bovendien zul len de nieuwe blokken van de eige naren dezer perceelen daar zeer zeker nog bij aangepast worden, waarvoor anderen, daar ter plaatse meer gerechtigd, zullen moeten wij ken. Voorbeelden genoeg! Men raadplege slechts de kaart! 4. Hoe groot is wel de schade voor bezitters van slechts één per ceel! Denk aan de kosten en minde ring van land! 5. Deze verkaveling zal voor velen beteekenen: Verder van het land 6. Deze verkaveling wordt slechts door enkelen gedreven. Staphorst, word niet hun slaaf, maar blijf uw eigen meester! Het Waterschap tracht ook de verkaveling door te drijven, onder bedreiging, dat anders kostbare wer ken moeten worden uitgevoerd. Welnu, is dit geen zelfbeschuldiging van het Vereenigd College? Dat heeft jarenlang met honderdduizen- den gesmeten en nu deugt ten slotte nog niets! Immers, de verkaveling moet verlossing brengen! Wordt het dan geen tijd voor dit college, om langzamerhand de bie zen te pakken en plaats te maken voor een ander, dat met zooveel geld wel wat tot stand kan bren gen? De betalende ingelanden zou den bij zoo'n verandering ten hoog ste gebaat zijn. Staphorst, stemt Recht, d. i. Tegen!! OPMERKER. Staphorst, wees op Uw hoede Deze Verk. is niet naar Gods Woord. Dat zegt: Gij zult niet begeeren iets van Uw naaste. De verkavelaars zijn met het hunne niet tevreden. Zij begeeren de rechtmatige eigendom van hen, die wél tevreden zijn, voor wie de erve der vaderen nog beteekenis heeft. Deze Verk. is de moderne wijze van Achab, om Naboth's wijngaard te nemen. Daarom ook bevat deze Verk. de kiem voor burgertwist en dood slag. Is 1939 ons niet tot een waar schuwing geweest? Staphorst zult gij die ontzettende verantwoording dragen? Is U de vrede met Uw naaste niet meer waard dan diens land, door U op onrechtmatige wijze verkregen? Staphorst, laat U raden 1 Nog is het tijdl De Vriend van Vrede en Recht. Adv.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 38