VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 44 Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Utrecht op 9 December 1939. Aanwezig zijn volgens de presentielijst 84 leden: Van Aggelen, Ter Beeke, Beetsma, Berendsen, G. S. J. van den Berg, H. van den Berg, De Bie, Bloos, Degenhart, Disselhof, Doornbos, Aan den Dijk, Van Eendenburg, Feringa, M. F. Ferwerda, Fortuin, Glerum, Goetmakers, J. J. Gorter, Greve, Haasbroek, P. J. Hamelberg, Harkink, H. C. Hartman, Hassels, Ten Have, A. A. H. Heeze- mans, Heines, Hemmes, Henkei, Hennink, Heijmel, Hoestra, Hof, Hol, Houben, Ilsen, Jansma, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, Jonker, Joosten, Kiers, Kikkert, Kleefstra, Korver, Kraan, Krom, H. van Leusen, Meelker, Mej. Nottelman, Ten Oever, Olie, Oosting, Panman, H. J. Pieters, Ter Plegt, Renkema, Rethmeier, Van Riessen, Rietsema, J. de Ruiter, Van der Schaaf, Scheffer, Schuurman, W. Smit, Smits, Staal, Steenbergen, Van der Sterr, Swinkels, Tepper, Tichelaar, Tienstra, Timmerman, Verhage, Vermeulen, Warners, De Wit, Witt, Van der Werff, Wolters, Wijpkema. Opening. Het openbaar gedeelte der algemeene vergadering neemt te ongeveer half twee een aanvang. De Voorzitter, de heer A. C. J. Ho f, brengt in zijn openings woord allereerst in herinnering, dat deze vergadering aanvankelijk was ge convoceerd tegen 16 September, maar wegens den emstigen internationalen toe stand op het laatste oogenblik moest worden uitgesteld. Ofschoon ook nu het oorlogsgevaar voor ons land helaas nog niet is geweken, heeft het bestuur toch gemeend, dat de vergadering thans wel doorgang kan hebben. Spreker con stateert met genoegen, dat de opkomst de verwachtingen overtreft. Een bewijs, dat ons vereenigingsleven gezond is. Een ander bewijs daarvoor is het ledental onzer vereeniging. Van de 191 landmeters van het Kadaster zijn er 181 of 95 percent lid van K. en L. Weliswaar is het aantal onzer buitengewone leden gedaald van 73 in 1938 tot 63 op heden, maar ook deze teruggang beteekent voor een gedeelte winst, omdat hij voornamelijk een gevolg is van de benoeming van een aantal buiten gewone leden tot landmeter van het Kadaster, waardoor deze gewoon lid ge worden zijn. Het aantal abonné's op ons Tijdschrift is in het afgeloopen jaar gestegen van 181 tot 209 en dat ondanks de verhooging van het abonnement van 2.50 tot f 3.50. Dit alles demonstreert de gunstige materieele positie onzer vereeniging. Wanneer wij, aldus spreker, een terugblik slaan op het afgeloopen jaar en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 44