47 gevoegd aan het hoofd van het bureau van de aangrenzende standplaats. Zij verzoekt het bestuur hiertoe de noodige stappen te doen. TOELICHTING: De Afdeeling vindt het niet gewenscht, dat een jong landmeter, zonder voldoende practische ervaring, direct bij zijn plaatsing op een éénmanskantoor wordt aangewezen als hoofd van bureau, met de daaraan verbonden bevoegdheid van goedkeuring der metingsstukken. De V oorzitter deelt mede, dat dit voorstel voorkomt op de agenda van de huishoudelijke vergadering en daar hedenmorgen is besproken in verband met de persoonlijke belangen der landmeters. De huishoudelijke vergadering heeft het voorstel, met instemming van het bestuur en de Afdeeling Breda, als volgt ge wijzigd: De Algemeene Vergadering acht het gewenscht, dat aan de zoogenaamde één- mansbureaux van den Landmeetkundigen Dienst in het vervolg geen landmeters worden geplaatst zonder voldoende prac tische ervaring. Zij verzoekt het bestuur daartoe de noodige stappen te doen. De huishoudelijke vergadering geeft in overweging het aldus geamendeerde voorstel verder te behandelen in openbare vergadering. De vergadering gaat hiermee accoord. Zonder discussies wordt het gewijzigde voorstel aangenomen met één stem tegen en één blanco VOORSTEL van het Bestuur: De Algemeene Vergadering beveelt voor den Landmeetkundigen Dienst van het Kadaster de invoering aan van dienst conferenties, per divisie op geregelde tijden te beleggen door den ingenieur-verificateur met al zijn hoofden van bu reaux. TOELICHTING: De invoering van dergelijke conferenties is van ver schillende zijden reeds bepleit. Ze kunnen de uniformiteit in opvatting en uitvoering der dienstvoorschriften zeer bevorderen en leenen zich tevens voor gedachtenwisseling over de wenschelijkheid van wijziging van be staande of vaststelling van nieuwe voorschriften. Ook dit voorstel, aldus de Voorzitter, is afkomstig van de agenda der huishoudelijke vergadering en wordt door deze eveneens voorgedragen voor behandeling in openbare vergadering. Hiertoe wordt besloten. De V oorzitter deelt mede, dat het bestuur, naar aanleiding van be sprekingen aan het Departement, de deelneming van den ingenieur-verificateur facultatief wil stellen, zoodat het voorstel wordt gewijzigd als volgt: De Algemeene Vergadering beveelt de invoering aan van periodieke dienst- conferenties van de hoofden van bureaux van den Landmeetkundigen Dienst, divisiesgewijs belegd en al of niet bijgewoond door den ingenieur-verificateur. De heer Hamelberg informeert, wie het initiatief neemt voor deze con ferenties.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 47