AAN DE LEZERS Bij de verschijning van het eerste nummer van dit Tijdschrift na de ramp, die ons geheele land en in het bijzonder de stad mijner inwoning heeft getroffen, zij het mij vergund, enkele woorden tot U te richten. Het is de wensch van de Overheid, dat het leven zoo spoedig mogelijk weer een normaal aanzien krijgt, ondanks de zoo zeer ver anderde omstandigheden en de groote verliezen, die geleden zijn aan dierbare levens, idealen, have en goed. Elkeen moet begrijpen, dat het in vervulling gaan van dezen wensch in het belang van allen en van hemzelf is. Zoodra normaal werken mij in mijn vrije uren weer mogelijk was, heb ik gemeend, de voorbereiding voor ons Juninummer ter hand te moeten nemen, zoodat het niet meer dan een paar weken te laat zal behoeven te verschijnen. Weliswaar heb ik nog niet in verbinding kunnen treden met mijn mederedacteuren, doch zonder twijfel zullen ook zij van meening zijn, dat de uitgave van ons Tijd schrift volgens zijn 55-jarige traditie moet worden voortgezet. Wij behoeven daarbij echter Uw aller steun en medewerking. De Hee- ren Prof. Tienstra en Mr. Jonas zullen zeker, zoodra hun dit mogelijk is, de wetenschappelijke taak van de Redactie hervat ten. Men meene echter niet, dat de Redactie het wel alleen af kan. Op het oogenblik dreigt een groot tekort aan kopij. Ik hoop dat velen dit feit zullen aangrijpen om bijdragen voor het Tijdschrift te leveren en, door daaraan te werken, zich gemakkelijker over den nieuwen toestand heen te kunnen zetten. Het is een dwingende noodzakelijkheid, dat het geheele Neder- landsche volk eendrachtig samenwerkt aan den wederopbouw van ons land. Ook de landmeters zullen hierbij een belangrijke taak te vervullen hebben. Denken wij slechts aan de ruilverkaveling en andere maatregelen ter verhooging van onze bodemproductie, aan de stichting van een geheel nieuwe binnenstad van Rotterdam, waarvoor den Directeur van den Gemeentelijken Technischen Dienst reeds thans opgedragen is, een stedebouwkundig ontwerp te maken, aan de vernieuwing van plans en registers, waar deze ver loren zijn gegaan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1940 | | pagina 97