131 2. Tijdschriften. Berichten. De projectieve transformatie wordt niet behandeld. Kan men een goed nomo gram maken, wanneer dit universeele middel geheel buitengesloten wordt? Aangezien het in de nomografie van belang is, een groot aantal mogelijkheden te kennen, kan de lezing van het werkje niettemin van beteekenis zijn. TIENSTRA. Afkortingen zie blz. 47 en 103. Rekenhulpmiddelen. Mittelstaedt: Hilfsmittel zur Berechnung von Richtungskoeffizienten. A 1940/6 De Vries: Nomografie. O 2. Aardkunde. Mulder: De „daling" van den bodem van Nederland. Tijdschr. der Ned. Heide Mij. 1940/5. Geschiedenis. Von Fr ij tag Drabbe: De kaarteering in vroegere tijden. O 1940/2, 3. Thielmann: Koloniale Vermessungen in der Verganaenheit A 1941/9, 10. 19 Mei 1941. p rr Departement van Financiën. De Directeur-Generaal der Belastingen, H. Postma, is tot nader order belast met de waarneming van de zaken van den Secretaris-Generaal in alle aangelegenheden betreffende den Dienst der Belastin gen, de Domeinen, de afdeeling Kabinet en Secretarie en den Rijksgebouwen dienst. Kadaster en Hypotheken. Overleden te Groningen op 28-3-'41 in den ouder dom van 84 jaar de oud-Landmeter E. Molema. Benoemd tot hypotheekbewaar der te Eindhoven m.i.v. l-8-'41 de Ontvanger der reg. en dom. C. C. de Haan te Almelo; tot boekhouder te Zutphen m.i.v. 1-8-41 de Teekenaar C. F. Ooster- l°o (184) te Amsterdam; tot meetarbeider m.i.v. 1-5- 41 te Amsterdam J. R. Ben- ning, te Arnhem J. W. Koolmoes. In dienst genomen als landmeter o.a. m.i.v. 1-5-41 te Leiden F. R. Alberda; te Almelo R. Iwema; te Amersfoort P. de With; m.i.v. l-6-'41 te Leeuwarden S. Rienstra; te 's-Gravenhage J. Wolthuis; als schrijver o.a. te Eindhoven Rvk m.i.v. 17-3-41 H. H. Valentijn. te Utrecht Rvk m.i.v. 16-4-41 G. P. van 't Klooster. Eervol ontslagen m.i.v. l-6-'41 de Teeke naar P. Peterse (2) te s-Gravenhage; de meetarbeider Tavenier (1) te Amster dam; m.i.v. 1-5- 41 de schrijver 2e kl. te Utrecht Rvk Me]. M. C. van Pruijssen. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Benoemd m.i.v. l-4-'41 tot landmeetk. ambt. 3e kl. o.a.; L. J. Altena, H. D. W. Boven, A. Reinders en W. Stel. Ontslag verleend m.i.v. 15-4-41 aan den landmeetk. ambt. 3e kl. o.a. C. Sprengen m.i.v. l-5-'41 aan den landmeetk. ambt. 2e kl. o.a. A. J. Wijtema. Rijkscommissie voor Geodesie. In de plaats van Mr H. Iwema is aange wezen als lid de thans fungeerende Inspecteur van de hypotheken en het kadaster H. J. Houben. Ingenieur-Verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage. Technische Hoogeschool te Delft. Het diploma van civiel-landmeter is uit gereikt aan H. de Koning, W. J. J. van Lent en B. Pot.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 133