162 Bibliotheek van de Vereeniging voor K. en L. Het tweede supplement op den in Februari 1939 verschenen catalogus is gratis toegezonden aan de ge wone en buitengewone leden van de Vereeniging voor K. en L. Mochten enkele dezer leden den catalogus en/of de supplementen niet hebben ontvangen, dan gelieven zij hiervan kennis te geven aan de administratie van dit tijdschrift. Voor anderen is de catalogus met de supplementen verkrijgbaar door storting of over schrijving van f 0.75 op postrekening 103547 van F. Harkink, Rotterdam. Wie zich den catalogus reeds heeft aangeschaft, gelieve de administratie van dit tijd schrift om gratis toezending van het eerste en/of het tweede supplement te ver zoeken. Kadaster en Hypotheken. Alle volgende berichten zijn reeds verwerkt in het Verkort Handboekje, behalve de aanstelling van den heer Loman. Overleden te Amsterdam op 21-5-41 in den ouderdom van 66 jaar de oud-hypotheekbewaarder A. Buning. De opleidingscursus voor teekenaars van het kadaster en het centraal teekenbureau van den dienst voor buitengewoon landmeetkundig werk zijn ver- eenigd tot één bureau, dat den naam draagt van centraal teeken- en opleidings bureau, gevestigd is te 's-Gravenhage en organisatorisch rechtstreeks staat onder het Departement van Financiën. Als hoofd van dit bureau is aangewezen m.i.v. l-7-'41 de Landmeter A. C. Hof te Amsterdam. Het in Juni en Juli 1941 te 's-Gravenhage gehouden tweede examen voor teekenaar van het kadaster is af genomen door de leerkrachten, verbonden aan het centraal teeken- en opleidings bureau; als gecommitteerden waren aangewezen de Ingenieur-Verificateur J. H. J. Houben te 's-Gravenhage en de Landmeter H. Smeets te Rotterdam. Benoemd in de commissie voor het in Juni 1941 en daaraan volgende maanden te 's-Graven hage te houden vergelijkend eerste examen voor teekenaar van het kadaster, tot lid en voorzitter: de Ingenieur-Verificateur P. J. Hamelberg te Groningen; tot lid en secretaris: de Inspecteur der registratie en domeinen bij het Departement van Financiën F. A. K. H. Penris;tot leden: de Landmeter van het kadaster S. Eisenga te 's-Gravenhage en de gepensionneerd Oost-Indisch Hoofdonderwijzer J. Later- veer te 's-Gravenhage. Geslaagd voor landmeter van het kadaster en m.i.v. l-7-'41 als zoodanig benoemd op de achter hun namen vermelde standplaatsen, de Land meters o.a.: E. Muller (Winschoten), G. Docters van Leeuwen (Rotterdam) en H. R. Massink (Appingedam). In dienst genomen als landmeter o.a, m.i.v. l-5-'41 te Arnhem: A. Wijtema; m.i.v, l-7-'41 te Amersfoort: H. de Koning, te Deven ter: W. J. J. van Lent: m.i.v. l-8-'41 te Leeuwarden: Loman (geboren in 1918). Verplaatst m.i.v. l-7-'41 naar 's-Grayenhage CTO de Landmeters A. C. Hof van Amsterdam en F. Harkink van Rotterdam, de Teekenaars B. J. Lensen, J. H. H. Bongaerts en J. W. Hoddenbach van 's-Gravenhage; m.i.v. l-7-'41 de Land meter o.a. T. Ultee van Leiden naar Rotterdam; m.i.v. l-8-'41, de Teekenaar H. E. L'Ortije van Roermond naar Maastricht. Eervol ontslagen m.i.v. 10-6-'41 de Teekenaar Mej. S. Plinsinga te Maastricht. De ciyiel-landttieters S. Rienstra en J. Wolthuis zijn niet als landmeter o.a. in dienst getreden (zie bericht in de vorige aflevering). .V v-s co Technische Hoogeschool te Delft. Benoemd tot lid van de commissie, welke de bevoegdheid heeft aan candidaten, die met gunstig gevolg hebben deelgenomen aan de voor die commissie af te leggen examens, het diploma van civiel-landmeter uit te reiken: H. Houben te 's-Gravenhage. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan: G. S. C. van Beek en Loman. Ter behartiging van de belan gen der landmeetkundige studenten is in November 1940 te Delft opgericht het studentengezelschap „Snellius". De voorzitter heeft zitting in de Centrale Com missie voor Studiebelang.en. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: G. C. Dogterom, voorzitter; K, Mantel, secretaris, Oude Delft 1756; M. Diehl, pen ningmeester. Ruilverkaveling. Op de den 26-5-'41 te Someren gëhoüdèn stemmingsverga dering is besloten tot rvk van het blok „de Aa" ondèr de gemeenten Asten, Deurne, Someren, Bakel en Milheeze, Mierlo en Helmond; de oppervlakte be draagt ca 1952 ha, toebehoorende aan 1433 stemgerechtigden; tegen stemden 220 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordigende van ca 825 ha. Op de den' 7-6-'41 te Veenendaal gehouden stemmingsvergadering is besloten tot rvk van het blok „Veenendaal" onder de gemeenten Rhenen, Veenendaal en Ede; de oppervlakte .bedraagt ca 2965 ha, toebehoorende aan 1220 stemgerechtigden; tegen stemden

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 164