209 Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Utrecht op 27 September 1941. In 1927 werd hij gekozen tot bestuurslid van K. en L., was een zeer bekwaam secretaris tot hij begin 1931 bij referendum en enkele candidaatstelling werd ge kozen tot voorzitter. De woorden van dank, door verschillende leden uitgesproken bij het neerleg gen van deze functie in September 1932, getuigden van de groote waardeering voor zijn leiding in deze vaak bewogen vereenigingsjaren. Ten slotte moge nog worden vermeld zijn jarenlange vertegenwoordiging van de Centrale van H. R. als plaatsvervangend lid der Bijzondere Commissie voor GO. voor de ambtenaren der Belastingen enz. Hij ruste in vrede. S. EISENGA. Aanwezig volgens de presentielijst 85 leden: Van Aggelen, Alferink, Ter Beeke, Berendsen, G. S. J. van den Berg, Bijlsma, Bloos, De Boer, Bruins, Burger, Aan den Dijk, Disselhof, Docters van Leeuwen, Doornbos, Van Een denburg, M. F. Ferwerda, Fortuin, Glerum, J. J. Gorter, Govers, Greve, D. de Groot, Van Groningen, Guichard, Haasbroek, Hardorff, Harkink, Harmsen, H. C. Hartman, A. A. H. Heezemans, Heines, Hemmes, Henkei, Hoestra, Hof, Hol, Houben, Hoving, Ilsen, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, Jonker, Joosten, Kiers, Kikkert, Korver, De Korver, Kraan, Kruidhof, Meelker, A. J. H. Meer- tens, Meindersma, Muller, Nottelman, Nunnink, Ockels, Poortman, Prins, E. Prinsen, Rethmeier, Van Riessen, Rietsema, Roelofs, D. G. Sanders, J. H. San ders, Scheffer, Schermerhorn, Schram, Schrikkema. Schut, Schuurman, Stakman, Steenbergen, Stoorvogel, Struyck, Tichelaar, Timmerman, Verhage, E. H. w! Visser, W. Visser, Wels, Wijpkema, Wolters, Zijlstra. Opening. De Voorzitter, de heer A. C. J. Hof, spreekt allereerst zijn voldoening er over uit, dat ondanks de benarde tijden het vergaderingsbezoek weer zeer bevredigend is: een bewijs, dat de vereenigingsband nog immer hecht is. Vervolgens releveert spreker enkele belangrijke gebeurtenissen van het af- geloopen vereenigingsjaar. In begin 1941 werd ingesteld de Dienst van Buiten gewoon Landmeetkundig Werk waarover elders reeds het noodige is gepubli ceerd. Spreker hoopt, dat de nieuwe dienst met succes werkzaam zal zijn ter verbetering van het kadaster. Een andere nieuwigheid op kadastraal gebied was de invoering, op verzoek onzer vereeniging, van dienstconferenties voor de hoofden van bureaux van den landmeetkundigen dienst. Ons laatste Huishoudelijk Orgaan bevatte reeds korte verslagen van de eerste samenkomsten. Onze wetenschappelijke activiteit heeft zich tot nu toe niet behoeven te be perken en ze heeft dat dan ook niet gedaan. De redactie van het tijdschrift mag zich voortdurend verheugen in een ruim voldoende toevloeiing van alleszins be langrijke kopij. Hoewel een zekere papierbezuiniging is voorgeschreven, is door het gebruik van een iets kleiner lettertype en door meer compres drukken be reikt, dat de hoeveelheid van den tekst gelijk kan blijven. Na een min of meer korte onderbreking konden onze wetenschappelijke relaties met het buitenland, bestaande in de uitwisseling van de wederzijdsche periodieken, voor het groot ste en belangrijkste gedeelte worden hersteld, zoodat thans in de bibliotheek geen enkele aflevering wordt gemist van: het Zeitschrift für Vermessungswesen, de Allgemeine Vermessungs-Nachrichten, de Mitteilungen des Reichsamts für Lan- desaufnahme, het Schweizerische Zeitschrift für Vermessungswesen und Kultur- technik, Bildmessung und Luftbildwesen, Photogrammetria, de Rivista del Ca- tasto e dei Servizi Tecnici Erariali, het Journal des Géomètres-Experts et Topo-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 211