210 graphes Frangais, het Bulletin Géodésique, het Belgische juridische tijdschrift Res et Jura Immobilia en de Zweedsche en Deensche vaktijdschriften. Anderzijds blijkt uit het zeer geslaagde congres, dat de N.L.F. dit jaar heett gehouden, dat het streven naar verdere vervolmaking van de landmeetkundige techniek en naar betere organisatie van de opleiding van landmeetkundig per soneel nog onverflauwd voortgang vindt. De lezing en de tentoonstelling, die ter gelegenheid van dit congres werden gehouden, getuigden van groote activi teit ten opzichte van de ruilverkaveling. De gestadige groei van den Ruilverkavelingsdienst demonstreert zich door de instelling van het zesde ruilverkavelingsbureau te Breda met ingang van 1 Oc- Als een merkwaardigheid, die wel het gebrek aan personeel bij de bureaux van den landmeetkundigen dienst doet uitkomen, is het feit te vermelden, dat in het jaar 1941 2 examens gehouden worden voor landmeter van het kadaster en er reeds 2 examens voor teekenaar zijn afgenomen. Gememoreerd kan nog worden, dat met ingang van 1 Juli 1941 het Centraal Teeken- en Opleidingsbureau is ingesteld. Thans, aldus de voorzitter, moet ik nog een zeer ernstig en droevig verlies herdenken, dat de vereeniging juist heeft geleden door het plotseling overlijden van den heer H. Pieters, in leven Hoofd van het Bureau van den Landmeet kundigen Dienst te 's-Gravenhage. Tientallen jaren is de heer Pieters een zeer gewaardeerd lid der vereeniging geweest. Hij maakte gedurende zes jaren deel uit van het bestuur, waarvan twee jaar als voorzitter. Ook was hij gedurende tal van jaren plaatsvervangend lid der Bijzondere Commissie voor Georgani seerd Overleg voor de ambtenaren van den Belastingdienst. Speciaal verzorgde hij in die commissie de belangen van de ambtenaren van het kadaster Wij ver liezen in hem een trouw lid. Bij allen, die hem kenden, stond hij in hoog aanzien om zijn toewijding aan zijn ambt, om zijn bekwaamheid en om zijn sympathieke karaktereigenschappen. Vervolgens wil spreker nog mededeelen, dat de commissie, bestaande uit de heeren M. H. Heines, A. Gaichard en W. Nikkels Jr., gereed is gekomen met het samenstellen van een klapper op de dienstvoorschriften. Namens het bestuur zegt hij hun dank voor hun veelomvattenden en uitstekenden arbeid. Tevens heeft de commissie zich zeer verdienstelijk gemaakt door de samenstelling van een lijst van periodieke werkzaamheden aan de bureaux van den landmeet- kundigen dienst en de bureaux van de ingenieurs-verificateur. Verder brengt spreker nog den dank van het bestuur over aan den heer F. Harkink voor het samenstellen van het Verkort Handboekje, dat onlangs aan de leden is aangeboden. Met een woord van welkom tot de aanwezigen verklaart de voorzitter daarna het openbaar gedeelte der algemeene vergadering voor geopend. Hierna deelt hij mede, dat van de heeren Prof. J. M. Tienstra en H. van Hoecke bericht is ingekomen, dat zij verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Notulen der vorige vergadering (Tijdschrift 1940, afl. 6). Zonder discussie goedgekeurd. Verslag ingevolge art. 16a Huish. Reglement (Tijdschrift 1941, afl. 4). Goedgekeurd als voren. De redactie van het tijdschrift en de voorziening in de redactie. De afdeelingen Groningen-Drente, Deventer, Arnhem, Amsterdam en 's-Gravenhage bevelen herbenoeming der huidige redactie aan. De afdee- ling Amsterdam spreekt een woord van hulde uit over het gevoerde be leid. De Voorzitter betuigt namens het bestuur instemming met de gevoelens van de afdeeling Amsterdam. Daar uit de vergadering geen andere candidaten worden gesteld, verklaart hij de aftredende redactie bij enkele candidaatstelling herkozen. De aanwezige redactieleden, de heeren Mr J. H. Jonas en F. Harkink nemen de benoeming aan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1941 | | pagina 212